Nikdy nepřebaloval děti, nekrmil je a ani nekoupal. Pohlídá, když je třeba, občas si s dvouletým Ondrou a čtyřletou Klárkou pohraje, ale tím v tomto směru jeho pomoc manželce končí. Zatímco každá druhá by se na něho zlobila, Petra je Ivanovi (39) vděčná. Zastává totiž názor, že manžel má vydělávat peníze a dělat výhradně chlapské práce.

Foto: Shutterstock

„Nedokázala bych si vážit muže, který poskakuje kolem dětí, šišlá na ně a dělá opičky. Od toho jsou ženy. Chlap má zůstat chlapem. Bylo to tak stovky let a nikomu to nepřišlo divné. Zato teď jsem za naprostého exota,“ povzdychne si Petra a naráží tím na své kamarádky. Ty její postoj vůbec nechápou.

Neustále mě litují, jaká jsem chudinka, že manžel na naše děti kašle. Ony by s ním prý udělaly krátký proces. Když jim ale řeknu, jak to cítím, jen mávnou rukou. Údajně si vymýšlím, protože se za postoj svého muže stydím. A tak každou chvíli dostávám nevyžádané rady, jak to změnit, víc ho zapojit do chodu rodiny,“ svěřuje se Petra, která naposledy už pořádně vypěnila. Jenže jak tak kritizovala jejich zženštilé partnery, dívaly se na ni s ještě větším soucitem.

„Dokonce jsem je pak zaslechla, jak si špitají, že mě ten Ivanův nezájem musí fakt děsně štvát, když tak zuřím. A jim prý závidím. Už vážně nevím, jak jim to vysvětlit. Asi je čas změnit kamarádky,“ zlobí se Petra.

Čtěte také:

Reklama