S mým mužem už to nějakou dobu neklapalo. Choval se zvláštně, nemyslím tím podezřele ale prostě jinak. Chodil jako tělo bez duše a nic ho nebavilo. Ani podnikat nějaké zábavné věci s naším synem, jako to vždycky dělal. Nikde se ale netoulal, domů chodil ve stejný čas jako vždycky a večery trávil hlavně v posteli. Z žádné nevěry jsem ho tudíž nepodezírala, popisuje Magda.

64d4b6114aa26obrazek.png
Foto: Shutterstock

Magda neměla nejmenší důvod pomýšlet na to, že v Jiřího životě figuruje jiná žena. Jeho vyčerpanost a podrážděnost připisovala množství práce, které se pojilo s rozjížděním nového projektu v jeho zaměstnání. Pak přišlo léto, prázdniny a jejich desetiletý syn, jako už několik let předtím, odjel na tábor. „Na začátku července jsem Pavlíka vypravovala na tábor, kam letos jel už třetím rokem. Pavlík se těšil na kamarády a já se připravovala na to, že se za těch čtrnáct dní pokusím dát náš vztah s Jirkou dohromady. Byla to ideální příležitost, a dokonce to vypadalo, že se vše obrátí k dobrému. Jirkova nálada se sice o moc nezlepšila, ale alespoň souhlasil s romantickou večeří a také výletem na kola.

Po týdnu se však Magdě ozvali z tábora s tím, že jejich syna už několik dní trápí bolest břicha a že by bylo lepší si pro něho dojet. Protože se Magda o syna velice strachovala, ihned vyslala Jiřího. Sama však musela zůstat v práci, a tak se Jiří vydal na cestu sám. „Moje práce mi bohužel neumožňuje odjet narychlo pryč, a tak jsem poprosila Jirku, aby pro našeho Pavlíka co nejrychleji dojel. Na další dny jsem si ale zařídila volno a hned po práci jsem spěchala domů. Pavlík ležel v posteli a vypadal spokojeně, což mě uklidnilo. Spokojeně ale vypadal taky tatínek, což mě překvapilo. Nadšeně vyprávěl o tom, jak to tam bylo krásné a že si s Pavlíkem užili také cestu domů. Bylo to poprvé za dlouhou dobu, co jsem ho viděla s dobrou náladou. Chtěla jsem, aby to tak zůstalo. Zbytečně jsem tedy do ničeho nešťourala a jen s údivem poslouchala.“

Návštěva u dětské lékařky nepotvrdila nic vážného a Pavlík sám po několika dnech vypadal mnohem lépe. Podle slov doktorky byl celý problém možná jen psychického původu, a tak se ho Magda vyptávala, zda se mu na táboře nestalo něco špatného. „Chtěla jsem vědět, jestli mu někdo něco neprovedl a jestli na něj byly děti, ale i instruktoři hodní. Nic, co by naznačovalo opak jsem z něj nedostala. Pak se ale rozpovídal o jedné instruktorce, která na něj prý byla velice milá a která prý zná tatínka. Vyptávala se ho, jak se máme doma a kdo si ho přijede na tábor vyzvednout. Nakonec s nimi prý dokonce i odjela. Hned jsem si vzpomněla na Jirkova slova, že si cestu domů moc užili a chtěla jsem se ho na to okamžitě zeptat, ale poprvé za dobu trvání našeho manželství nedorazil domů na čas.

Magda na Jiřího čekala do pozdních večerních hodin a když se konečně objevil s obrovským úsměvem na tváři ve dveřích, okamžitě ho s tím, co se od syna dozvěděla, konfrontovala. „Nic netajil a jen s klidem odpověděl, že na táboře potkal svou starou známost, kterou ale od střední školy neviděl. A že si zašli na skleničku, aby probrali staré dobré časy. O nic že prý nejde. Jeho dobrá nálada, odvoz slečny instruktorky z tábora domů a fakt, že to právě ona mi volala, že Pavlíka bolí bříško, mi ale svědčí o opaku. Jsem ale odhodlaná jeho nový zápal do života využít k upevnění našeho vztahu," dodává Magda. 

Zdroj info: Respondentka Magda

Čtěte také: 

Reklama