K nevěře se jí manžel Josef (44) přiznal sám, dobrovolně. Kdyby ne, dodnes přísahá, že žije ve spokojeném vztahu. Nehádali se, vždy si dokázali vyjít vstříc. I tehdy, když on jakožto jedináček toužil po velké rodině. A tak mu ji dala. Přestože ona by se bývala byla spokojila se dvěma dětmi, mají hned čtyři. Devítiletou Aničku, sedmiletou Barborku, šestiletého Honzíka a čtyřletou Adélku. I v posteli jim to klapalo. Až na poslední dva měsíce, kdy spolu téměř nespali. Bylo to ale kvůli němu. Věčně se necítil dobře, nebo byl utahaný z práce. Dnes už ví, že za to v té době mohl jiný druh únavy.

6357cf0e8e624obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

„Pepa za mnou ten večer přišel totálně zkroušený a oznámil mi, že od nás odchází. Prý se na něho nemám zlobit, ale potkal lásku svého života. Doslova prohlásil, že nikdy nikoho tak moc nemiloval. To mě dorazilo. Jako by nebyla nevěra už tak dost těžký kalibr. Nakonec jsem pro něj nejspíš vůbec nic neznamenala. A těch uplynulých čtrnáct let? Proč si mě teda bral, když mě nemiloval? Z donucení? Cítila jsem se neskutečně ponížená, všechno se mi najednou zhroutilo,“ popisuje Pavlína těžkou ránu, kterou jí zasadil nejbližší člověk.

Jsou to už tři týdny a Josef se zatím neodstěhoval. V plánu to ovšem pořád má. Jen čeká, až jeho milenka dostane větší byt. Chce požádat o svěření dětí do střídavé péče, tak aby měly kde žít. Pavlína se mezitím dozvěděla, kdo ji o muže připravil. Je to devatenáctka, co nedávno maturovala a pak nastoupila k němu do práce! Mohla by to být jeho dcera. Tak trapné klišé! Zřejmě mu naše rodina nepřipadala pořád dost velká, a tak ji s touhle osudovou láskou ještě hodlá rozšířit. Jestli ho teda dřív nekopne do zadku, až bude muset pravidelně dělat tetu našim dětem,“ přemítá Pavlína, která přiznává, že vůbec netuší, jak by se v takovém případě zachovala.

„Kamarádka mi říká, ať ho zkusím získat zpět, slepit naše manželství. Že je prostě jen ve věku, kdy ho taková mladá koza dokáže zblbnout. Ale já si vůbec nejsem jistá, zda bych mu to dokázala odpustit,“ dodává zklamaná manželka.

Čtěte také: