Veselé Velikonoce si užívá čtenářka Kjuk. Tradicí u ní v rodině je, že muži polévají ženy vodou. Tak už její tatínek vždy děvčata poléval a manžel čtenářky se téhle tradice drží…

Osobně znám polévací tradici obráceně, tedy že děvčata polévají chlapce, ale čtenářka Kjuk má opačnou zkušenost…


Dobrý den, velikonoce mám ráda, je to začátek jara a nového života. Jako malá jsem už od rána čekala, až zazvoní zvonek a konečně mě přijde někdo polít. Můj táta mě každý rok chtěl hodit do studené vany, ale já se vždy ubránila a nikdy se mu to nepodařilo, tak mě aspoň vždy polil kýblem vody. Ted když jsem dospělá a mám své děti, tak se nic nezměnilo, teď mě ale místo mého taťky polévá manžel, vždy mě překvapí a poleje mě v tu chvíli, kdy to nečekám. Jeden rok čekal na střeše hodiny s kýblem, až vylezu ven. Děti se také těší, hlavně na zajíčka až půjdou hledat vajíčka na zahradu. A náš kluk letos poprvé půjde koledovat. Tak veselé svátky a bohatou pomlázku.

Kjuk

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 6. dubna 2012: Velikonoce

  • Máte ráda Velikonoce?
  • Chystáte se na ně, nebo je bojkotujete?
  • A jak vlastně ty vaše Velikonoce vypadají?
  • Pečete beránka? Zdobíte vajíčka? Chystáte se na pomlázku? Poléváte chlapce vodou? Chodíte na mši? ...

Pište mi své velikonoční postřehy. Jsem opravdu zvědavý, jak tento svátek u vás probíhá, jestli ctíte velikonoční tradice, nebo se jim vyhýbáte, anebo třeba máte nějaké vlastní... Své příspěvky mi posílejte na redakční e-mailovou adresu (viz níže), a to nejpozději 6.4.2012 do 15.00 hodin. Chcete-li mít šanci na pěkný velikonoční dárek, který mám tentokrát připravený pro tři přispěvatelky, ať je váš text dlouhý alespoň jako tento odstavec. A co že to bude tentokrát za dárek? Sladký velikonoční balíček Toffifee, který vidíte níže na obrázku.

Toffifee

Reklama