Všude světlo, kapající kohoutek a najednou se ozve prásknutí dveřmi. Netrvá dlouho a na vypínači je polepka „Zhasni mě!“ na kohoutku „Utáhnout!“ na dveřích „Nebouchat!!!“ Nechal je tam manžel čtenářky Datury své ženě.

Vychovává vás někdy manžel? Čtenářku Daturu ano... A jak dlouho byste to snášela?


Dobrý den, ve svém manželství jsem kdysi zažila „lístečkové období“. O co šlo? Občas jsem někde nezhasla a tak se na vypínači objevila samolepka a vzkaz „nesvítíte zbytečně?“ nebo jsem nedotáhla kohoutek a už tam visel papírek „utáhni mě“ a tak podobně. Nejdřív mě to dost vytáčelo, ale pak jsem na papírky připisovala, pokud možno, vtipné odpovědi. Nakonec jsme se tomu zasmáli. Já se naučila zhasínat, utahovat kohoutek, nebouchat dveřmi a nevím, co ještě no a papírky se už nelepí.

Momentálně mám své soukromé lístečkové období. Na stole mám permanentně položený blok a tužku a průběžně si píšu, co mi zrovna dochází v lednici nebo ve špajzu. A když už je položek víc, vyrazím na nákup. A protože obchoďáky moc nemusím, je to fofr. Koupím totiž pouze to, co mám napsané, nic víc. Dobré je jít nakupovat nejlíp po obědě, pak mě opravdu nic nezláká.

A ještě něco, nedávno jsem se dívala na pořad v TV. Bylo to ze života našich miliardářů. Zaujal mě pan Babiš. Byl tam záběr z jeho kanceláře. Všude měl rozložené dokumenty a na každém byl přilepený papírek se vzkazy. Pravil, že na PC moc nespoléhá, že papírky jsou jistější. Takže, kdo má papírky, ten je IN. Babiš tomu přece musí rozumět.

Zdraví,
Datura
Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22.1.2013: Lístečkové vzkazy

Příspěvky k tomuto tématu již nepište. Později odpoledne se dozvíte, kterou z přispěvatelek jsem odměnil bonboniérou Milka tender Wishes a stylovým diářem na letošní rok od Albi.

milka a diář

Reklama