Byl to klasický scénář. Petra náhodou zahlédla příchozí zprávu, která jejímu manželovi blikla na mobilním telefonu. Stálo tam „Zlato, chci Tě teď hned….“, dál už nedočetla, displej zhasl a ona neměla do přístroje přístupové heslo.

Foto: Shutterstock

„Totálně mě to sundalo. Až tak, že jsem Pavlovi nedokázala ten večer nic říct, zeptat se ho na to. Bylo téměř jasné, že má milenku, nebo minimálně že s někým natvrdo flirtuje. Jenže přišel strach, co bude. Opustila bych ho kvůli tomu? Máme dvě malé děti a já ho miluju. Co když by se rozhodl on, že půjde za ní, když už to vím? Potřebovala jsem čas, abych si to srovnala v hlavě,“ vzpomíná na odhalení nevěry Petra, která se k řešení rozhoupala až po dvou dnech. To už si byla jistá, že by byla ochotná podvod třeba i odpustit.

„Pavel chvíli zapíral, ale nakonec to vzdal. Přiznal, že s tou ženskou spí už skoro rok. Prý se do ní zamiloval a nemůže si pomoc. Opustit ji nehodlá. To samo o sobě bolelo naprosto nepředstavitelně. Bylo ale ještě hůř. Dodal totiž, že se nemusím bát. Prý neopustí ani mě. A důvod? Nebyl by schopný žít bez našich dětí,“ pousměje se Petra trpce a dál líčí, jak rozhovor pokračoval.

„Mě má rád už jen jako kamarádku, matku jeho synů. Prý se po osmi letech soužití nemůžu divit, chodí to tak. Ale i tak se rozvádět nechce. Bude mu stačit, když budu jeho milenku tolerovat. A milostivě mi oznámil, že se s ní nebude nikde vystavovat a dál jejich poměr udrží v tajnosti.“

Dál se s Petrou o svém mimomanželském vztahu odmítl bavit, považoval rozhovor za uzavřený. „Absolutně nechápu tu jeho jistotu, že neopustím já jeho! Nejsem taková závislá chudinka, jak si on myslí. Ještě o tom neví, ale jakmile se trochu zařídím, beru děti a balím kufry. Ať se jde bodnout,“ uzavírá sebevědomě.

Čtěte také:

Reklama