porod-text.jpg
Foto: Shutterstock

Iveta s Romanem jsou podle všeho rodinné typy a dítě si oba moc přáli. Především Roman prožíval první těhotenství své ženy opravdu intenzivně a vše nasvědčovalo tomu, že bude skvělým otcem a dokonalým manželem, kterého Ivetě mohou všechny ženy závidět. Podle jejich slov se však dny po porodu nesly ve znamení tvrdého vystřízlivění.

„Když jsem manželovi oznámila, že jsem těhotná, skoro se rozbrečel štěstím. Opravdu mě jeho nadšení dojímalo a celé těhotenství jsme si spolu užívali. Byl na každé kontrole u lékaře, staral se o mě při těhotenských nevolnostech, a dokonce si nakoupil i nějakou naučnou literaturu. Nikdy by mě nenapadlo, že se po porodu zachová jako necitlivý sobec,“ vypráví Iveta.

Rodit začala prakticky přesně v termínu, doma bylo přirozeně vše připravené do posledního detailu. Nic nenasvědčovalo tomu, že by mohly snad nastat nějaké porodní či jiné komplikace. Ovšem v nemocnici doktor naměřil miminku těžkou tachykardii a bylo nezbytné začít okamžitě jednat. Malá Dorotka přišla na svět císařským řezem. Narodila se naštěstí naprosto zdravá a plná života. „Sice jsme si s Romanem moc přáli být u porodu spolu, ale nešlo to jinak. Zdraví nás obou bylo v tu chvíli samozřejmě to nejdůležitější. A ta chvíle, kdy jsem Dorotku uviděla, smazala všechny nepříjemné vzpomínky na komplikace při porodu. Nemohla jsem se dočkat, až ji uvidí Roman a my budeme konečně kompletní rodina. Ten okamžik jsem si představovala každou vteřinou. Přišel ale sešup na tvrdou zem reality, a to pěkně prudký. Roman sice měl radost, to ano, ale hrozně mě mrzelo, že mi do porodnice nepřinesl ani malý dárek, dobrotu, pozornost, prostě nic,“ říká.

„Pořád jsem se ale utěšovala tím, že mi něco pěkného za dceru donese, až si nás obě doveze domů. Bohužel se tak nestalo. Přijel, naložil nás a jelo se. Všechny moje kamarádky dostaly za narození miminka šperk nebo alespoň malý dárek. Hrozně mě to zklamalo a svůj smutek jsem před manželem nedokázala schovat. Možná za to mohly i hormony, a tak jsem na něj hned druhý den uhodila, proč mi nic nepřivezl. Jeho odpověď mi vyrazila dech. Odpověděl totiž, že jsem přece nerodila. Ano, slyšíte dobře. Podle mého muže totiž císařský řez není žádný porod,“ vypráví šokovaně.

Mladá maminka se přes postoj svého manžela stále nedokáže přenést a od příjezdu z porodnice je místo očekávané rodinné pohody jen tichá domácnost. „Vůbec nevím, co mám dělat. Mám pocit, že až teď se mi Roman ukázal v pravém světle. Je to sobec, který si vůbec nedokáže představit, co všechno jsem musela podstoupit, abych mu mohla dát dítě,“ uzavírá.

Čtěte také: 

Zdroj: Respondentka Iveta V. 

Reklama