Klasického spolujezdce rádce v podobě manžela si dostatečně užila i čtenářka s přezdívkou Vlaďka 006, od které je následující výživný příspěvek.


Krásný den všem,

přiznám se hned na úvod, že nezaparkuju mezi dvě auta na poprvé. Někdy i na popáté ne. Vzdám to a zaparkuju, kde je dostatek místa a jdu x metrů pěšky. Nárazník mám metr od zdi a myslím si, že se mi mezi nárazník a zeď nevejde ani papír. Jezdím podle předpisů (někdy ne, ale to už jsem tady psala, jak si policajti mysleli, že jsem blondýna :D ).
Co fakt nesnáším je kecání do řízení. Radu snesu, ale neustálé dej tam čtyřku, to auto má i šestku, proč jí tam dáváš o vteřinu později než já, už máš dát plnej rejd,... atd. atd. atd.
Můj manžel má vsugerováno, že ženy neumí řidt. Ani jedna. Je to s podivem. Já totiž na rozdíl od něj neměla ani jednu nehodu a jezdím dost často. Nikde jsem nezabloudila, protože se nestydím zeptat na cestu nebo jet podle GPS.
Kecání do řízení je ale opravdu hodně nebezpečné.
Jednou jsme takhle jeli s kamarádem a manželem z našeho domku u Nitry zpět do Čech přes novou dálnici z Bratislavy do Brna. Jela jsem tu trasu prvně, neměli jsme dosud navigaci. Ještě jsme se stavovali v Nitře na nákup. Vjela jsem na parkoviště, tam plno. Zpomalila jsem a sledovala, zda někdo nevyjede, při tom projížděla parkoviště. V tom jsem viděla volné místo. Zajížděla jsem na něj. Manžel uviděl místo na druhé straně a toho, co vidím já si nevšiml. Vykřkl: "Kam jedeš?" Skočil mi po volantu a točil mi ho na "jeho" místo, ve chvili, kdy já točila na "svoje" místo. Jak mi škubl volantem, dupla jsem na brzdu a ještě, že tak. Na to "manželovo" místo už zrovna vjíždělo jiné auto, které pochopilo můj manévr tak, že jedu na to "svoje" místo. Řidič byl značně dopálený a právem. Měl v zadu na sedačce malé miminko. Začal ječet něco o hroznejch ženskejch za volantem.
Další kolabs byl, když jsem se v Nitře napojila na dálnici a říkala: "Hlavně mi dej vědět včas, až mám odbočit na tu Bratislavu, neznám to tu." "Jasně, buď v klidu. Já navigovat umím výborně. Je to ta třetí cedule."
Tak počítám, míjím první, druhou, už vidím třetí.
"Je to tahle zlato?"
"Ne."
"Dobře, tak asi až ta čtvrtá."
"Toč, toč, sakra toč, tady musíme sjet."
"Aha, tak ta třetí." Zrovna jsem předjela kamión a prasácky prudce mu uhnula těsně před čumákem z dálnice. Výrazným troubením mi sdělil, co si o mně myslí.
Manžel spustil: "Ty jsi řidič na ho.no. Tady jsme odbočit neměli. To je blbá cesta. Musíme se vrátit zpět na dálnici. Kdo ti řekl, abys odbočila."
Kamarád už umíral smíchy. Mně do smíchu moc nebylo. Zaparkovala jsem na nejblížším odpočívadle. Donutila manžela, aby si sednul dozadu a kamarád šel hezky ke mně dopředu. Manžel neviděl na cestu a nemohl chytře radit.
Manželovo radění došlo tak daleko, že se mnou celé příbuzenstvo odmítalo jezdit, pokud jsem řídila a manžel jel s náma. Dnes už je klidnější a všem tvrdí, že to on mě naučil takhle dobře řídit.
On mě nenaučil nic. Já se naučila ty jeho haldy ignorovat a když mi sáhnul po volantu, měla jsem u ruky takové pěkné kružítko. Kam jsem se trefila, tam jsem se trefila :D. Manžel se docela brzo odnaučil i hrabání do volantu.

A až budete mít téma muži vs. ženy za volantem, tak napíšu příhodu o stylu řízení mého tchána. Když mě, dcerku a mamku vezl z Jaroměře a nechěl zastavit k výměně volantu, tak si má mamka vytáhla svěceného andělíčka z kabelky a začala se modlit. Mimo jiné jsme vymetli snad všechny díry v silnici, jednou tak prudce zabrzdil, že mi skoro dcerka vylítla z autosedačky (dodnes pamatuji, jak jí letěla hlavička, byly jí tři měsíce brrrrr) už skoro v cíli vjel pod dodávku, nedal jí přednost, když sjížděl z vedlejší na hlavní. Ta to naštěstí na poslední chvíli ubrzdila. Bloudili jsme dvě hodiny, protože si odmítal zapnout GPS, on tu cestu totiž zná. Trefili jsme zase na správnou cestu, až když jsem si GPS zapla, zapomněl kontrolovat stav paliva, takže jsem si toho ze zadní sedačky všimla až když bylo palivo na 5 km (měřič měří +- 5 km, modilla jsem se, abychom potkali pumpu, Bůh stál opět při nás). To jen tak na okraj.

Takže až vám příště vjede do cesty bláznivá ženská za volantem, než jí počasujete nepěknými nadávkami, mrkněte, zda jí neradí chlap :D.

Vlaďka006

Text nebyl redakčně upraven

Dnešní téma zní: NEKECEJ MI DO ŘÍZENÍ!

Povídáme si o tom, zda vám, nebo naopak vy někomu mluvíte do řízení a proč. Otázky tedy zní:

  • Koho jste si vzaly jako spolujezdce při svých prvních soukromých jízdách?
  • Mluví vám partner, nebo někdo jiný do řízení?
  • Jak na to reagujete? Berete to s klidem, nebo se vztekáte?
  • Kritizujete vy během jízdy něčí styl řízení?
  • Své příspěvky a náměty můžete posílat na e-mail redakce@zena-in.cz

Vítězka nejlepšího příspěvku získá půvabnou kosmetickou řadu od společnosti AVON, ve které je luxusní tělový olej ve spreji a krém na ruce a nehty - nail experts (viz. Obrázek níže)

Avon cena

Reklama