Vážená redakce,
byla bych Vám vděčná, kdybyste mohli na svých stránkách uveřejnit můj problém tak, aby se k němu mohly ostatní čtenářky vyjádřit. Jsem totiž naprosto zmatená a ráda bych znala názor ostatních lidí na moji situaci.


Na druhé koleji
Jsme spolu 15 let a máme dvě děti (11,14). Můj manžel má kamarádku. Chodí s ní bruslit, plavat a jezdí v zimě na hory. Chodí spolu na pivo, na kafe, posílají si SMS, telefonují si a co já vím ještě. Když jsem řekla manželovi, že mi to vadí, řekl, že na tom, že má kamarádku, není nic špatného. Řekl, že se se mnou raději rozvede, než aby se s ní přestal scházet. Samozřejmě žárlím a cítím se odstrčená, protože mě z těchto aktivit vynechávají. Samozřejmě on ze mě vždycky udělá tu špatnou, že nejsem ochotna respektovat jeho přátele a že jsem nesnesitelně žárlivá. Ale mě to jen mrzí, že je raději s ní než se mnou.

Na druhé straně vím, že když se nad to povznesu a budu to tolerovat a přizpůsobím se, tak naše manželství může výborně fungovat. Ale PROČ mám ze sebe dělat blbku? Nebo je to opravdu normální taková manželova kamarádka. Je to nevěra? Dělám z toho zbytečnou vědu?
Mám si najít taky kamaráda?

Jsem z toho naprosto zmatená. Chci si zachovat důstojnost, ale cítím se ponížená tím, že jsem jakoby na druhé koleji, přestože mi manžel tvrdí, že jsem pro něj jediná a žádnou jinou by nechtěl.
Poraďte, jak se k tomu postavit? Jak to řešit? Jak zachovat manželství a zároveň svoji důstojnost?
Budu opravdu hodně vděčná, když si budu moci přečíst názory ostatních a lépe se vyznat v mém vztahu. Už se s tím trápím 3 roky.

Díky díky díky
Birgita
--------------------------------------------

Milá Brigito, ráda plním Tvou prosbu a Tvůj problém hned vydávám. Věřím, že Ti ostatní čtenářky pomohou.... Hodně štěstí.