Dovolená a vztahy? Krásné téma.
Je to 6 let. Byla jsem v Itálii a ve vedlejším apartmánu bydlel mladý pár. Láska z nich jen sálala, měli půl roku po svatbě. Občas jsme s nimi zašli na večeři nebo si zahráli volejbal, nedovedla jsem si představit ideálnější manžele. Krásní, zamilovaní jak z módního žurnálu, radost pohledět. Samozřejmě, že jsme si s přítelem říkali, že je to za nějakou dobu přejde, ale fandili jsme jim, ať jim to co nejdéle vydrží. Netušili jsme, že ta doba se smrskne na jeden týden. Tehdy totiž přijel nový, zkrácený turnus. Mezi nimi paní kolem čtyřicítky, s pubertálním synem. Vzhledově – nic moc. Dost při těle, špatně obarvené vlasy. Ale jinak byla samá legrace. A tak jsme ji vzali do party. Přes den na pláži nebo na výletech, večer u dobrého vínka, o zábavu nikdy nebyla nouze. Byla rozvedená, ale těžkou hlavu si z toho nedělala. Žádná zahořklá, opuštěná. Dny plynuly a všichni jsme si užívali dovolené a pochvalovali jsme si, že jsme narazili na dobré spolubydlící.


Jednou pozdě večer jsme se šli s přítelem projít po pláži. Bylo příjemně teplo, svítil měsíc, jak z romantického filmu. Ještě krásný pár milující se u moře a byla by z toho červená knihovna. A v tom jsme je zahlédli, krásného souseda s ní. Ne, nebyla to jeho manželka, ale paní Jarmilka. A neprocházeli se... Rychle jsme změnili směr trasy a poněkud vyvedení z míry se vrátili do apartmánu. Za chvíli se ozvalo zaťukání – byla to mladá paní z ideálního páru. Tvářili jsme se jakoby nic a na manžela se neptali. Sama nám řekla, že prý běžel do městečka, jestli ještě někde nesežene meloun. Blesklo mi hlavou, že s jedním melounem jsme ho viděli, ale nebyl to ten k jídlu. Asi za hodinu se dostavil manžel, celý rozpálený, prý už měli všude zavřeno. Ruku v ruce odešli pryč, stále zamilovaní. S přítelem jsme si řekli, že naše věc to není, třeba se jednalo o momentální zkrat.

Jenže ono to pokračovalo. Druhý den jsme vyrazily s novomanželkou na babské nákupy. Své muže jsme nechaly na pospas osudu. Paní Jarmilka se k nám nepřidala, prý bude se synem na pláži. Nic zlého mne nenapadlo, žádná kontrolka nezablikala. Vrátily jsme se dřív a rovnou šly na volejbalové hřiště, kde se pánové měli nacházet. Ale byl tam jen můj přítel. Novomanžel prý odešel, nebylo mu dobře. Měla jsem podezření, že zdraví mu slouží a je to jen výmluva. Vzrostlo ve chvíli, kdy jsem uviděla Jarmilčina synka samotného – maminku prý bolí hlava. Snažila jsem se mladou paní zadržet, ale ona běžela zkontrolovat toho „chudáčka“, aby to tak bylo něco vážného. Co následovalo, je vám jasné. Následoval pláč, slzy, výčitky, ale novomanželka byla ženou činu. Sbalila si své věci, zjistila si, kdy jede nejbližší autobus do Prahy a manžela vyhodila – ať si jde za tím svým melounem. Nic nepomohly jeho prosby, klepání na dveře, byla neoblomná. Ráno odjela a její drahý vypadal jak zpráskaný pes. Jarmilka se tvářila pořád stejně, úsměv na tváři a prý ať se k ní na těch pár zbylých dní nastěhuje. Neudělal to a také odjel do Prahy.

Člověk by si řekl, že se vše nějak vyřeší, že se snad dohodnou, krásná paní odpustí, ale ono nic. Dozvěděli jsme se, že manželství bylo rozvedeno a paní v tu smutnou chvíli ještě projevila smysl pro humor, když svému nastávajícímu ex-manželovi přinesla do soudní síně meloun. Co z toho plyne za radu? Pozor na melouny!

Andulína


Milá Andulíno,
díky za poučný příspěvek. Někdy opravdu zůstává rozum stát nad tím, čeho jsou chlapi schopní ...že by si potřeboval zvyšovat sebevědomí?
Nebo hezká tvářička není všechno?
Co si o tom myslíte vy, milé ženy-in?
Reklama