„Vždycky jsme to měli trochu naopak, než by se možná čekalo. Já můžu klidně žít v drobném chaosu, ale manžel je na pořádek pes. Když jsme ještě neměli dítě, měla jsem časově hodně náročnou práci, takže mi toleroval, že domácnost tolik nestíhám, i když mi to samozřejmě čas od času taky vyčetl. Ovšem co jsem s dcerou doma, jsou výčitky na denním pořádku,“ tvrdí Jitka.

63f8a79f50a3aobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Její manžel totiž začal působit jako kontrolor kvality domácího úklidu. A když přijde z práce, většinou jen kritizuje, že má dcera všude roztahané hračky, že je na stolku hrneček s ranní nedopitou kávou nebo že Jitka nedoplnila toaletní papír na záchodě.

„Dcera je hodně živá a náročná, takže přes den vyžaduje opravdu hodně pozornosti. Jediný volný čas, který mám, je v podstatě hodina jejího odpoledního spánku. A to opravdu nemám chuť naběhnout na mytí nádobí, ale chci si třeba jen tak posedět s knížkou. Základní úklid ale zvládám, hlavně tedy o víkendu, a rozhodně bych se urazila, kdyby někdo tvrdil, že mám doma bordel. Manžel je ale jiného názoru,“ říká Jitka.

Není to ovšem tak, že by jen mluvil, kritizoval a sám nic neudělal. Často přiloží ruku k dílu, ale má u toho řeči ve stylu, že kdyby chlapi v práci viděli, že má ženu celý den doma, a přitom musí uklízet, vysmáli by se mu.

„Moc bych si přála, aby manžel přestal lpět tolik na pořádku a cenil si radši jiných věcí. Třeba toho, jak se starám o naši dceru a že se jí opravdu věnuju. To je snad důležitější než nablýskané zrcadlo. V tomhle ohledu s ním ale není řeč,“ uzavírá Jitka.

Zdroj: respondentka Jitka

Čtěte také: