První dnešní příspěvek nám poslala čtenářka Maryene. A jsem moc ráda, že má tak skvělého manžela.

Milá Maryene, úplně jste mě rozbrečela... Včera mi umřel kamarád a zůstala po něm mladá žena s dvěma malými dětmi. Doufám, že bude mít štěstí jako vy a potká ještě nějakého skvělého chlapa. Moc Vám děkuju a přeju hezký den.


Hezký den.

Na dnešní téma by mi stačilo odpovědět velmi jednoduše. Můj manžel je mi oporou ve všem. Nikdo z nás není dokonalý, ani on ani já, ale víme, že se jeden na druhého můžeme spolehnout. A proto si myslím, že slova manželského slibu, která u svatebního obřadu vyzní spíše jako fráze, se zatím u nás naplňují:

„Budete při sobě stát v dobrém i zlém, v bohatství i v chudobě, v nemoci i ve zdraví, budete se milovat a ctít, dokud Vás smrt nerozdělí...“

Tedy až na to bohatství, to jsme zatím neměli možnost prověřit.

Ale vím, že když jsem přišla o práci v důsledku nemoci, byl to právě manžel, který mě podržel (a myslím si, že občas to bylo se mnou i k nevydržení). Zvlášť, když jsem natěšená dostávala pozvánky na výběrová řízení a nedokázala se smířit s tím, že si mě nevybrali. Dokázal se o mě postarat, když mě nemoc upoutala na lůžko, dokázal mi splnit i můj sen o rodinném domku. Dokázal přijmout moje děti za své a nedělíme je na „moje a tvoje“. Jsou to naše děti.

A co bych si bez něj nedokázala představit? O tom jsem nepřemýšlela, ani přemýšlet nechci. Je součástí mého života a patříme k sobě. A přestože už máme dohromady víc než stovku let, máme ještě hodně životních plánů, ve kterých máme každý svoje místo.

Maryene

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: V čem je vám partner oporou?

  • Můžete se na svého partnera spolehnout?
  • V čem je vám největší oporou?
  • Co byste si bez něj nedovedla představit?
  • Chybí vám opora?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky! Jedna z vás získá za odměnu knížku Kdo miluje nejvíc (T. Stimson) z nakladatelství Domino. Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je OPORA. Předem děkuju!

kni

Reklama