Určitě i vy občas potkáte člověka, který vás odpuzuje tak, že byste se jej odmítli i dotknout. Takového potkává i Zuzana (38). Denně. Je to totiž její manžel, o kterém tvrdí, že je jí čím dál víc odporný.

„Představte si chlapa v trenkách, zarostlého, špinavého, který se věčně povaluje na gauči s lahváčem v ruce a nijak se neostýchá hlasitých tělesných projevů. To není obrázek ze špatného fóru, to je přesně můj manžel Pavel! odhaluje Zuzana, jak to vypadá u nich doma, a proč se tam snaží být co nejméně.

S jejím manželem to začalo jít z kopce, když přišel o práci v místní továrně. Dělal tu léta vrátného, jenže pak najali externí firmu a jeho propustili. Jak přestal chodit do práce, přestal o sebe postupně pečovat. A čím déle nemůže zaměstnání najít, tím je to s ním horší. Trvá to přes rok a připadá mi, že už i na její hledání pomalu kašle. Jen se válí doma, kouká na televizi a je nepříjemný na mě i na děti,“ stěžuje si s tím, že na její domlouvání nedá. Zarytě mlčí a maximálně se urazí.

manzel

„Večer se vždycky modlím, aby usnul na gauči u televize. Štítím se mu totiž dát už i pusu a většinou se pak děsně pohádáme. Myslí si, že mám jiného. Že už mi není dost dobrý. Marně mu vysvětluji, že mi vadí, jak o sebe nepečuje, že páchne potem a nečistí si zuby. Už je mi tak odporný, že bych od něj nejradši utekla. Jenže zase se mi nechce nechat ho v tom po tolika letech samotného. Vůbec nevím, jak by to teď bez práce zvládl. Ani mně se nechce začínat se dvěma syny někde zase od začátku. A tak jen doufám, že Pavel najde práci a dá se dohromady. I když já už ho milovat asi nedokážu. Mám pocit, že se mi za tu dobu dokonale zhnusil,“ dodává Zuzana.

Čtěte také:

Reklama