Svatava (42) se každý den vrací z práce do bytu, kde přes den hospodaří její manžel. Ten totiž přišel o práci, a tak se na čas rozhodl být mužem v domácnosti. Jenže celá rodina je kvůli tomu vzhůru nohama.

Ze zaměstnání jej propustili už před půldruhým měsícem. Poprvé se tak ocitl v situaci, že kromě hledání nového místa nemá co na práci. A tak se realizuje doma. „Je to vážně peklo! Jen si zkuste představit, že se váš manžel, který o chodu domácnosti neví vůbec nic, stane hospodyňkou. Doma nic není na svém místě, takže po něm všechno pracně přerovnávám. A když uklízí, tak jen napůl. Všechno musím dodělávat. Vy, které jste něco podobného zažily, mě jistě pochopíte,“ svěřuje se Svatava, které ale mnohem víc vadí něco jiného, než chaos v domě.

muž

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Manžel se teď snaží řídit naprosto vše. Chodí se mnou dokonce i na nákupy a řeší, kde mají co levnějšího, a co vlastně koupit vůbec nepotřebujeme. Naše skoro dospělé děti diriguje, v čem mají chodit oblečené, co by měly číst, na co koukat v televizi, zkrátka zabývá se každou hloupostí. Také nám vytváří jakýsi rozvrh, v němž plánuje nejrůznější společné aktivity. A když se nikomu zrovna nechce na výlet, těžce se urazí. A to s ním pak není k vydržení tuplem,“ popisuje Svatava s tím, že natvrdo se mu to nikdo z nich ale neodváží říct. Prý jej znají natolik, že jim je jasné, jak zle by reagoval.

Jediné, co nám může pomoci ke klidu, je nová práce. A tak ji pro manžela hledáme, kde můžeme. Posíláme mu nejrůznější nabídky, ptáme se známých… a modlíme se, aby něco z toho co nejdříve klaplo. Jinak se z té jeho šikany, byť ji nepochybně myslí dobře, nadobro zblázníme,“ dodává Svatava.

Čtěte také:

Reklama