Nevěra je vždycky hrozná věc. Obzvlášť když vás zasáhne nečekaně a naráz. Co však dělat v případě, když váš „milovaný“ hledá potěchu u profesionálek?

Ať už se to českým ženám líbí nebo ne, privátní kluby plné žen a dívek ochotných pro peníze udělat prakticky cokoliv zaplavily celou republiku a na nedostatek hostů si rozhodně nemohou stěžovat. Podle odhadů vydělávají prostitutky v České republice každoročně kolem devíti miliard korun a největší podíl na nich mají právě provozovatelé klubů. Čím to?

Pod tíhou starostí o děti a splátky hypoték mizí z ložnic vášeň a erotické napětí a u valné části párů se milování stává pravidelnou rutinou. Ženy, na které tradičně připadá větší díl péče o domácnost, si tak ve věčném spěchu často ani nevšimnou, že si jejich muž doma už tolik neužívá. Sexuologové navíc zjistili, že ženy – na rozdíl od jejich protějšků – ve spokojeném vztahu jaksi přirozeně ztrácejí na sex chuť.

Chlap to vidí jinak
Některý muž v takové chvíli podlehne své vnadné kolegyni, „zamiluje se“ a začíná mluvit o rozvodu. Jiný zas začne hledat místo své jedinečné a dokonalé partnerky mnohem kreativnější ženu, která sice není tak perfektní, ale zato dokáže mnohem lépe uspokojit jeho sexuální potřeby.

Sice se tvrdí, že manželství a partnerství není o sexu, nýbrž o vzájemném porozumění a toleranci, ale bez správného (alespoň příležitostného) jiskření se většinou obejde jen málokdo. Podle psychologů je největším problémem to, že se partneři před sebou stydí a nedokáží si o svých sexuálních touhách a potřebách otevřeně promluvit. Z nedávno zveřejněné studie dokonce vyplynulo, že řeči o sexu jsou 79 % dotázaných vyloženě nepříjemné.

Z tohoto zorného úhlu se některým mužům jeví placená návštěva u profesionálky jako ideální řešení, po kterém se spokojeně vracejí domů. Jsou přesvědčení, že sex jen pro sex nebourá rodinnou pohodu, a pokud vydělávají dost peněz, ani neohrozí rodinou pokladnu.  

Je to nevěra?
Zlom ovšem nastává ve chvíli, kdy se tento druh zábavy doma provalí. Podváděné ženy prožijí šok, po kterém následuje vleklé trápení. Mají problém s usínáním a koncentrací, velká část jich ztrácí sebevědomí či propadá depresím. Nejčastější otázka, kterou si podváděné ženy kladou, zní: V čem je ta ženská lepší než já? Samozřejmě že v ničem, a potvrzují to i samotní „hříšníci“, kteří se chtějí vlastně jen povyrazit. Ale to zklamané ženy nevědí a dál si lámou svou bolavou hlavu. 

Takže odpustit muži takovou nevěru či neodpustit? Je to zcela individuální. Každý má hranice tolerance jinde. Zvažte, jestli jeho přednosti vyváží takový prohřešek. Nic neztratíte, když si o tom s partnerem promluvíte a pokusíte se mu (samozřejmě nenásilně) zpestření a dobrodružství nabídnout doma...

Přiznal se vám někdy váš druh, nebo jste vy sama odhalila jeho nevěru? Jak jste se zachovala? Je mimomanželský styk s náhodnou prostitutkou omluvitelnější oproti nevěře s nějakou konkrétní milenkou, kterou můžete poznat? Je zachování manželství s věčným „proutníkem“ prospěšné pro rodinu, i když vaše neustálé hádky a scény musejí snášet i vaše děti?

Reklama