„Můj manžel Pavel mi před týdnem oznámil, že přihlásil syna na tábor, který začíná třetí červencový týden a trvá čtrnáct dní. Udělal to i přesto, že jsme o táborech už několikrát diskutovali a já jsem byla proti. Jiříček nikam nechce a mně je taky proti srsti ho posílat bez našeho dohledu pryč,“ tvrdí Dana.

64ae731a1db3eobrazek.png
Foto: Shutterstock

Ta si uvědomuje, že je na syna hodně fixovaná a on je hodně fixovaný na ni, přesto si myslí, že Jiří není na tábor ještě dostatečně zralý a nechce mu způsobovat trauma tím, že mu přikáže, aby na něj jel. Sama nemá na tábory z dětství zrovna nejlepší vzpomínky.

„Ve škole je Jiří tak trochu otloukánek a několikrát už jsme řešili, že si na něj starší kluci dovolují, bojím se, že by k něčemu takovému mohlo dojít i na táboře. Manžel ale tvrdí, že se nemůže pořád schovávat za mojí sukni, že je potřeba, aby se zocelil a přestal být tak nesnesitelným mamánkem. Ale já si prostě myslím, že na nějaké zocelení má ještě čas,“ říká Dana.

Její manžel ale trvá na tom, že syn na tábor pojede. Aniž by to někomu dopředu řekl, před několika měsíci synovi zamluvil místo a také zaplatil nemalou částku. Koupil mu také batoh a postupně dokupuje i vybavení, jako je ešus apod.

„Jiřík doma často pláče, že nikam nechce a já nemám to srdce ho poslat pryč. Ale nevím, jak si poradit s manželem. Odmítá se o tom bavit s tím, že je prostě rozhodnuto. Ze zoufalství už vymýšlím, že den před odjezdem sebe a Jirku sbalím a pojedeme tajně k mojí mamince, která bydlí dvě stě kilometrů daleko. Pavel bude zuřit, ale nevím, jak jinak to vyřešit,“ uzavírá Dana.

Zdroj: respondentka Dana

Čtěte také:

Reklama