Tak my jsme měli vymalováno bílou, pouze kuchyň měla hnědý váleček, protože by mi tam jenom bílá jaksi neseděla. Ono záleží hodně i na tom, jak jsou místnosti veliké, jaký je tam nábytek, kolik tam jde světla apod. Líbí se mi i odvážné barvy výmalby, které vidím v různých televizních pořadech zabývajících se bydlením, ale prostě do tmavého domu by takové barvy nešly.

Ale bílá barva už nás omrzela, proto jsme se rozhodli vymalovat barevně. Nejdříve jsme začali obývacím pokojem. Tam jsem si dlouho přála zářivější oranžovou. Do malování se manžel pustil sám, jenomže nedal na mé rady, že si koupíme barvu už naředěnou a namíchal si ji sám. Takže místo zářivé oranžové máme v obývacím pokoji slabou žlutou. Druhá přišla na řadu síň. Jelikož se nezdařila oranžová barva v obývacím pokoji, bylo jasné, že bude v síni. Ale postup byl stejný, barvu míchal manžel a výsledek ještě horší. Síň se nese v růžovém odstínu. A to sám manžel usoudil, že až bude čas, vymaluje síň znovu.

Třetí na řadě byla jídelna. Tam už jsem si prosadila svou, v drogerii zakoupila kyblík s namíchanou barvou a s výsledkem jsem maximálně spokojená. A musím říct, že mi připadají místnosti díky těmto tónům teplejší a příjemnější. Tento rok by měl přijít na řadu synův pokojíček, který se nese zatím nejenom v bílém tónu, ale i fleky od inkoustové náplně, která se pro mě "záhadným" způsobem ocitla nejen na nástěnce, kterou má nad postelí, ale i na zdi. A ještě se syn diví, proč se jako bude jeho pokoj malovat, vždyť je přece dobrý!

A určitě půjdeme zas do nějaké barvy, ale nevím do jaké, protože má syn zelený koberec, světlé skříně(buk), tak bych byla i ráda za vaše tipy, jakou barvou vymalovat. Jinak co se výzdoby na stěnách týče, máme v jídelně a obývacím pokoji po jednom obrazu s motivem krajiny,v dětském pokoji puzzle vložené pod sklem, jinak klasicky hodiny a v síni květinovou dekoraci. Jinak na zdi nic nemáme, aby nebyly prostory přeplácané. Výzdobou se může chlubit naše lednička, která je zaplněná různými výtvory a magnetkami od shora až dolů.

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Ještě zábavnější by bylo, kdyby uprostřed místnosti došla barva a musel se tentýž odstín míchat znovu sml57

A jak vypadají zdi ve vašem bytě?

redakce@zena-in.cz

Reklama