Dvě děti v pubertě (14 a 16 let) a čím dál víc unavený a nabručený manžel. Poslední dobou si ve své vlastní rodině připadala tak sama. Nikdo s ní nechtěl jezdit na výlety ani jít na obyčejnou procházku do přírody. Každý měl své zájmy. Dcery se obyčejně zavřely ve svých pokojíčcích a hlava rodiny ležela utábořená na gauči před televizí. Na ni si vzpomněli jen tehdy, když něco potřebovali. Vyprat, uvařit nebo jen podat. Tak moc si přála změnit prostředí! Jenže jediná dovolená, která je letos v srpnu čekala, byla na chalupě u tchyně.

„Už jsem toho měla plný zuby. Cítila jsem vyhoření, únavu a odpor cokoli doma dělat. To ráno mě zase vytočili k nepříčetnosti. Pavel nechal na lince neskutečný nepořádek a ještě mě stihl seřvat, že jsem mu vyprala jeho košili, kterou si chtěl znovu obléct. Holky se zase pořád dokola hádaly o hlouposti a měly tisíc řečí, že nebudou jíst dva dny staré rohlíky,“ vzpomíná Pavlína na rozbušku, která v ní odpálila pořádnou vlnu vzdoru.

Ještě v kanceláři byla vzteky celá bez sebe. A tak když na ni na počítači vyskočila nabídka pobytu u moře, rozhodla se rychlostí blesku. Last minute zájezd pro jednu osobu objednala, zaplatila a šla za šéfovou, aby ji požádala o týden volna. Druhý den si doma nepozorovaně sbalila vše potřebné a místo do zaměstnání odjela dopoledne na letiště. Za pár hodin už přistávala na Krétě, aniž by to někdo z rodiny tušil.

plaz.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Poslala jsem jim až pozdě odpoledne selfie z pláže s tím, že mi můžou všichni trhnout nohou. Ať se chvíli starají sami!“ usmívá se Pavlína, která za celý týden svého úprku nezalitovala. Odpočinula si a domů odlétala v mnohem lepší psychické kondici.

„Pavel i holky měli sice nějaký čas natažené pusy, ale já si z toho nic nedělala. Ať si myslí, co chtějí. Došlo mi, že mám i svůj život,“ dodává Pavlína.

Čtěte také:

Reklama