Čtenářka Eli.Emanuela je zásadně proti jakékoli manipulaci ve vztahu. Naštěstí má doma v chlapovi poklad, alespoň, co slyšela z okolí...

Další názor do pranice zaslala čtenářka Eli.Emanuela, která svému muži narovinu říká, co chce...

Manipulace do vztahu nepatří

Už mnohokrát jsem slyšela, co všechno ženy musí udělat, aby své muže „donutily“, aby udělali, co udělat mají. A to nejlépe tak, aby si muž myslel, že to byl jeho vlastní nápad a ještě na to byl patřičně hrdý. Byly to propracované metody a mně se z nich zvedal žaludek. Přišlo mi neskutečně odporné někým vědomě manipulovat, tahat za provázky jako s loutkou. Nikdy jsem to nechápala. Nikdy jsem nechápala, jak mohou žít s mužem, kterého ovládají, se kterým si zahrávají.
Myslím si, že vztah by měl být o lásce a toleranci. Ve vztahu jsou dva dospělí lidé, každý se svými názory. Pokud je něco potřeba udělat, mohou se snad rozumně domluvit. Možná jsem ony manipulátorky nechápala i proto, že můj muž je jiný. Je dospělý, ví, co se má a nemá, a rozhodně nepotřebuje, aby ho někdo vmanipulovával do prací.
Někdy muži řeknu, poprosím ho, že bych třeba ráda v koupelně novou poličku, jestli by mi ji mohl namontovat, ale není to manipulace, je to jen přednesení přání, prosba. U nás doma to funguje i bez manipulace. Třeba v těhotenství jsem trpěla silnými nevolnostmi a vůbec jsem nedokázala nic uvařit. Dokonce jsem ani nemohla být v bytě, kde se nedávno vařilo - tak těžce jsem ty pachy snášela. Jenže vařit se musí. Můj muž bez říkání, bez toho, že bych ho musela prosit, stoupl k plotně a vařil. A skvěle! :) Stejně tak je to v ostatních případech - když kvůli nemoci či něčemu jinému závažnému nemohu udělat nějaké domácí práce, můj muž se o vše potřebné postará. Také vím, že v jeho péči naše děti nebudou trpět hlady, žízní, zimou, ..., jako to slýchám od jiných maminek.
Tím nechci říct, že to, co můj muž pro rodinu dělá, beru jako samozřejmost. To rozhodně ne! Co tak slyším v okolí, vím, že mám doma poklad. A náležitě si ho podle toho hýčkám. :) Je pro mě normální poděkovat za vyprané prádlo či uvařený oběd. A na oplátku zase udělám třeba jeho zamilovaný desert (který je pracný a já sama ho nemusím) či překvapím jinou pozorností.
Dle mého manipulace do vztahu nepatří, pokud jsou dva lidé dospělí a rozumní, vždy se mohou domluvit. Obzvlášť, pokud druhého a jeho práce nebudou brát jako samozřejmost. ;)

S přáním pěkného dne,
Eli.Emanuela

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

sou

Téma dne 22. října 2012: Co musíte udělat, aby něco udělal on

  • Jaké máte donucovací prostředky, které používáte na svého partnera, když chcete, aby něco udělal v domácnosti nebo pro domácnost?
  • Je si jich partner vědom?
  • Máte v tomto ohledu nějakou zajímavou historku či zkušenost?

Své příspěvky mi posílejte nejpozději 22. 10. 2012 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete mít šanci na uveřejnění a tím i případné získání pěkného dárku, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, lépe delší. Dárkem je tentokrát léčivá kosmetika AVON planet spa obsahující blahodárné prostředky z turecký lázní Hammam, a to konkrétně pleťová maska a koupelový olej.

avon

Reklama