cl.jpg
Foto: Shutterstock

Základem déle držícího laku podle ní nejsou ani tak drahé produkty jako spíš důkladné vysušení. Před lakováním se zkrátka musíte ujistit, že jsou vaše nehty dokonale suché. 

Julie Kandalec uvádí, že nehty jsou jako houba, absorbují vodu, stávají se porézními a tato skutečnost ohrožuje trvanlivost manikúry. Zasycháním se nehet smršťuje, ale lak ne, takže se začne brzy odlupovat. 

Zastaralou technikou je podle ní namáčení nehtů před lakováním v salónech, což může vést k tomu, že se je následně nepodaří dokonale vysušit. Pokud si lakujete nehty doma, raději je před tím nenamáčejte. Pokud navštěvujete salón, požádejte je, aby to také nedělali. 

Další tip se týká následné péče. I nehty nalakované od profesionálky či profesionála je dobré pravidelně udržovat, a sice každé dva až tři dny na nich obnovovat vrchní ochranný nátěr, takzvaný top coat. 

Vzhled nehtů může ovlivnit i výběr barvy. Pokud zvolíte příliš výraznou, budou odrosty více vidět, pokud sáhnete po neutrálnější barvě (nude, světle růžová), nebudou odrosty laku tak jasně patrné. 

Zdroje: Julie Kandalec, Best Life Online

Reklama