Copak zápach, to se dá přežít, ale to, že jsem podpálila díky své skleróze byt, už poněkud hůř....

Nedávnou sobotu jsem trávila přepisováním dlouhého a zajímavého textu kamarádovi - kunshistorikovi a jelikož večer měla přijít návštěva, pauzičky mezi psaním  jsem vyplňovala přípravou pohoštění. Rozhodla jsem se upražit i mandle.

Na elektrický vařič dám rendlík, do něj lžíci oleje a říkám si, než se rozehřeje, napíšu pár řádek.  Z představ o tom, jak asi vypadalo na počátku křesťanství "večeřadlo" mě cosi vyrušilo: Co to tady tak smrdí,
divím se .... otočím se ke sporáku a okamžitě se vracím do 21. století: oheň šlehá asi 30 cm nad rendlík.

Naštěstí reaguju správně, i když první myšlenka patřila kohoutku s vodou. Udusím pokličkou, rozžhavený rendlík odlidím na balkón, spustím digestoř, ventilátor, otevřu okna a na vařič dám nový rendlík s novým olejem. Chvíli váhám .... podruhé se mi to přece už stát nemůže!!!!!

Mohlo!

Všechno se opakuje fakt ještě jednou! Jsem tak neuvěřitelně blbá, nebo za to může nedávno dosažená padesátka???  Připravené spařené mandle se dočkaly oleje na třetí pokus. Naštěstí mám tolerantního
přítele, kterému jsem musela čmoudík v bytě vysvětlit a  kterého tohle vyprávění vůbec, ale vůbec nepřekvapilo:  zná mě a ví, že to nebyl můj první malér v domácnosti :-).

Raději ale od té doby pražím mandličky výhradně v troubě - jsou lepší, zdravější (tuk dám až nakonec) a musela bych být hodně dlouho pryč, než by vzplály! :-)

Anai

Milá Zuzano,
také si vždy říkám, že tragédie se nemohou opakovat...bohužel mohou. Ale jsem ráda, že všechno nakonec dobře dopadlo :-).
Reklama