Druhou květnovou neděli se v České republice slaví Den matek. O svátku jako takovém jsme psali například ZDE.

 

Přemýšlíte, co mamince nabídnout? Chtějí po vás radu, co malého, krásného a hodnotného darovat u této příležitosti?

 

Už samotné gesto – obdarování kytičkou, má svoji hodnotu – nezapomněli jste na maminku. Jakou kytičku? Jeden květ, nebo kytici? Zašla jsem si pro radu k Michaele Kolářové na pražské Vinohrady...

 

 

Lidé si již pomalu přestávají plést Mezinárodní den žen a Den matek. Začínají si zvykat, že takový svátek vůbec existuje.

 

„Vděčné jsou děti, rády zabrousí do krámku a koupí například minirůžičky v květináči. Nebo když jdou ze školy domů, tak se cestou staví pro nějakou drobnost. Někdy dokonce koupí kytičku i pro svoji učitelku, vždyť to jsou také mámy,“ říká Michaela Kolářová.

 

Pokud má vaše maminka zahrádku nebo má možnost si dát truhlík za okno, objednejte jí letos v květinářství osázený truhlík. Hodí se například muškát, Bidens (drobná žlutá kvítka), astra, kopretina, surfinie nebo petunie. Pokud chcete být originální, poohlédněte se po minislunečnicích.

 

Nevím, jestli jste si, ženy-in, všimly, ale obecná představa o mámě je: žena zralého věku. Cítíte se tak? „Zrale“? Třeba na karafiáty?

 

 

 

 

 

„Dnes je možné si vybrat z mnoha druhů květin. Pokud se rozhodnete pro karafiáty, tak doporučuji zvolit minikarafiáty. Vydrží dlouho a i samotná květina vytváří dojem bohatosti,“ doporučuje mladá a talentovaná floristka. „Hodí se i malá jednoduchá umělá kytička vyskládaná z různých věrných imitací skutečných rostlin.“

 

 

 

Vaši pozornost letos určitě zaujmou tillandsie – exotické drobné rostliny z Karibiku a džunglí Střední Ameriky. Jak vypadá tillandsie? Obrázek vám napoví – solitér drobného vzrůstu, rostoucí bez zeminy, případně na kameni. „Tillandsie je určitě originální dárek, navíc je nenáročná na pěstování – k růstu jí stačí vlhkost ze vzduchu. Občas je ji třeba rosit, případně jednou za 14 dní ponořit do vody. Pro tuto „zálivku“ je nutné ovšem použít měkkou vodu,“ upřesňuje paní Kolářová. Pokud občas přidáte do vody listové hnojivo, rostlinka se vám odvděčí tropickými květy.

 

  

 

 

 

Nechcete-li letos darovat mamince živou květinu, podívejte se na tuto miniaturu – jedná se o mrazem sušený květ růže zasazený do „křišťálových“ kamínků.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A co zelená beruška jako dekorace do květináče?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nebo jako základ srdíčko ze sušeného révového proutí, které dozdobíte podle vlastní fantazie – twist artem, sušeným květem, fotkou...  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale nezapomínejte na jedno: maminky tu jsou s námi celý rok, ne jen druhou květnovou neděli.

Reklama