Další příspěvek mi poslala čtenářka Margaretka. Jde vlastně o dva příspěvky v jednom...

Mamut a usměvavý kozel

V časech, kdy jsem s partou hodně jezdila na trampy, jsem si podivínů užila opravdu dost. Většinou se k nám na cestách někdo přidal a největší nadílka se naskytla na oslavách osad. Už kamarádka mi neustále vyprávěla, jak potkala Mamuta. Já měla jednou taky štěstí a identifikovala jsem ho hned, jak se u ohně začal rozbalovat.

Normální vandrák si na víkend bral spacák, tele či usárnu, nůž, sirky, milánské špagety a já ještě disco sušenky a kartáček na zuby s pastou. Mamut si vždy vybavil pěkně velkou krosnu. Sám měřil kolem dvou metrů, moc nemluvil a jen konal - měl vše, na co si kamarád vzpomněl a po čem v hlubokých lesích vzdálen od civilizace pomyslel.
Já nevím, jak ty ponožky dělaj, že mám pravidelně po dvou kilometrech chůze díru na palci a po pěti i na patě," povzdychl si David nahlas. Mamut nezaváhal, zaštrachal v krosně, vytáhl hříbek a další štěpovací náčiní a podal mu je. David koukal dost překvapeně a nabídku odmítl, protože nebyl blázen, aby řádil jehlou v ponožkách za svitu hvězd.
Dal bych si vajíčka," povzdechl si Marťan vzápětí a Mamut zaštrachal, vytáhl 4 vejce, pánvičku a dokonce i máslo a cibuli!
A tak to šlo pořád, všechna přání předem splněna. Sice nikdy nechtěl ukázat, co jeho víkendový vybavení obsahuje, ale z devadesáti procent měl fakticky všechno a to bylo víc než divný...

Druhým podivínem byl jeden muž z naší vsi. Byl to takový bělovlasý dědula, samý šprým a kozí společenstvo. Tenkrát jsme s kamarádkou brigádničily kousek za vsí ve stánku a prodávaly občerstvení. Byly jsme ještě stydlivé holky, každý den tam chodil a vyptával se na kluky, až jsme se červenaly. Dával si pivo Kozla, sám smrděl jako kozel, protože mýdlo s kozou neprodávali a navíc mu doma ve světnici běhalo opravdové kozí stádečko, protože dveře od domu a na dvorek měly stále otvíračku.
Holky, vy se tady nějak nudíte, přinesu vám moc hezký časopisy," povídal jednou.
Tak jo," nadšeně jsme souhlasily, protože zrovna se kšefty moc nehýbaly a my se nudily.
Druhý den nesl v podpaždí pořádný štos časáků a vyložil nám to na pult. A zase samá koza... vybalil nám porno časáky (chlubil se, že mu je pošťák pravidelně doručuje) a nechtěl je čtrnáct dní vůbec vrátit, i když jsme se nabízely.
Vezměte si to domů a pořádně nastudujte."
A tak my se sice styděly, ale ne tolik, abychom si to pořádně neokoukly, když už se s tím táhl. Naštěstí nás z obsahu nikdy nechtěl zkoušet...

Pěkný den přeje
Margaretka

Pozn. red: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Podivíni!

Předpokládám, že každý člověk ve svém okolí alespoň jednoho podivína má, může to být soused či sousedka, kolega nebo kolegyně v práci, partner... může to být zkrátka úplně kdokoli. A tak mi tedy pište své zkušenosti...

  • Setkání s podivínem.
  • Můj vztah k podivínovi.
  • Co považuji za podivínství.

Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
Heslo: PODIVINI

Nejlepší příspěvky odměním krásnou cenou!

Reklama