Foto: Shutterstock

Chtěla byste, aby odpadly maturity?
Rozhodně bych to nechtěla. Můj průměr za poslední roky nebyl tak dobrý, nejsem šprt. Ve škole ale dávám pozor a doma se neučím, takže jsem trojkař. Počítala jsem ale, že maturitu vystřelím s vyznamenáním.

Co by to pro vás znamenalo?
Znamenalo by to, že bych třeba mohla pohořet u přijímaček na vysokou školu.

A na jakou vysokou školu se chystáte?
Chtěla bych jít na práva, kam není lehké se dostat. Proto bych prostě radši, aby ty maturity proběhly.

Připravujete se na ni?
Ano, i přes to, že není jisté, jestli budou nebo ne, snažím se na ně připravovat.

V případě, že něčemu nerozumíte, můžete se obrátit na učitele?
To je věc, se kterou nejsem vůbec spokojená. Jde o to, že všude vidím plno keců, jak se učitele snaží a jak pomáhají online. Asi ne všichni. U nás ve škole to tak tedy rozhodně není. Když napíšu učiteli email, tak se na mě někdy i vykašle, nebo odepíše po třech dnech. Věřím, že na základkách je to třeba důslednější, ale tohle mi prostě strašně vadí.

Jak na momentální situaci reagují spolužáci?
No někteří z toho mají radost. Ne všem se chtějí maturity dělat a mají vlastně takové prázdniny. Musím říct, že si taky nemůžu úplně stěžovat. Neučím se celé dny, koukám na seriály, chodím se spolužačkou na procházky se psem.

Myslíte si, že by se měly školy otevřít?
Jsem toho názoru, že stejně nepředejdeme tomu, že bude spoustu mrtvých starých lidí. Proto bych nejradši nechala ostatní nakazit se a starší lidi bych dala do karantény, dokud se to nepřežene. Nejsem ale politik, věřím, že snad vědí, co dělají. Možná by padlo zdravotnictví, nevím. Každopádně to strašně zahýbe ekonomikou. Moje máma třeba přišla o práci.

A co dělala?
Provozní jedné restaurace.

Projevuje se situace u vás doma?
Máma se snaží nedávat nic najevo, za to jí obdivuju. Ale je z ní cítit, že vůbec neví, co bude dál, což nevíme nikdo. Naštěstí máme nějaké našetřené peníze a byt po babičce, ve kterém bydlíme, takže nemusíme někde platit nájem. Nejsme na tom prostě tak špatně.

Reklama