Předávání řidičských dovedností v rodině je v naší zemi tak trochu tradicí. Přečtěte si, jak maminku čtenářky Pinokio učil řídit její choť, tedy čtenářčin otec. Nedopadlo to valně...

Nervy drásající okamžiky si prožil tatínek čtenářky Pinokio, když učil řídit vlastní manželku...


Dobrý den,
já nikdy nezapomenu, jak dělala řidičák moje mamka. Vůbec jí to nešlo, a tak otec rozhodl, že musí trénovat. Dodnes nechápu, proč přibral i nás malé děti /brácha 4 roky, já měla deset/. V sobotu odpoledne po dobrém obědě jsme nasedli všichni do auta, otec zasedl za volant a odvezl nás na polní cestu přibližně 3 km od našeho domečku. Mamka si přesedla s hrůzou v očích za sedadlo řidiče a snažila se vyhovět otci a rozjet se. No, podařilo se, přískokem vpřed se rozjela, cesta byla rovná, tak to kupodivu celkem šlo. Ale otec měl pořád nějaké připomínky, začínal nebezpečně rudnout a strašně řval. Když se jí zeptal, jestli chce ty nebohé děti zabít, odvětila, že děti ne. Otcovy poznámky k dobré náladě taky nepomohly. Ponižoval ji tím, že řídit umí každý blbec, a že mamce auto nikdy nepůjčí jedině přes jeho mrtvolu. Mamka prudce zabrzdila a odkráčela do polí.
My jsme začali okamžitě brečet, jen otec vykřikoval, ať si jde. S otcem jsme dojeli domů. Sice machroval, ale taky měl strach, zvlášť když si uvědomil, že bude muset vařit večeři. No, zkrátím to, mamka přišla večer, stavila se za kamarádkou a probraly život. Otec byl rád, i když to nedal najevo a mamka přeci jen ten řidičák udělala. Nikdy neměla nehodu, na rozdíl od mého otce.
Pro šťouraly: tuto příhodu si pamatuji velmi dobře, a včera jsem se o ní ještě bavila s mou mamkou, která přidala detaily.

Pinokio

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 12. března 2012: Vaše historky z autoškoly

  • Zavzpomínejte na dělání řidičáku - jak vám to šlo? Prožila jste něco vtipného? Nebo naopak nebezpečného? Udělala jste řidičák napoprvé?

Příspěvky na toto téma mi zasílejte nejpozději 12. března 2012 v 15.30 hodin na redakční e-mail (viz níže). Pokud váš příspěvek uveřejním, potom máte šanci na získání krásného dárku - dvou srdíčkových bonboniér I Love Milka. A pokud chcete mít větší šanci na uveřejnění, ať je váš příspěvek alespoň dvakrát tak dlouhý jako tento odstavec textu.

milkamilka

Reklama