Ve chvíli, kdy jsem začala číst knihu od Karen Trewinnard Jak přirozeně otěhotnět (Možnosti, jak zvýšit šance na přirozené početí), byla jsem tak trochu v rozpacích. S přítelem se zatím nechystáme založit si rodinu, a proto vše, co jsem se postupně z knihy dověděla, jsem brala spíše jako poučení do budoucna. I když...

Možná máte pocit, že toho o těhotenství víte již 3(spánek)dost ze školy či z dívčích časopisů. Ale ve chvíli, kdy se sama rozhodnete počít dítě, trochu začnete tápat. Chtít otěhotnět totiž v dnešní době není tak jednoduché, jako například chtít si koupit dobrou večeři. Vzhledem ke způsobu života mohou nastat i nečekané problémy.

Kniha Jak přirozeně otěhotnět z počátku poskytne především mnoho teorie. Připadáte si při čtení trochu jako zpět ve školních lavicích, ale tentokrát se vás obsah "učebnice" osobně týká.

Pro odpočinutí od teorie v publikaci najdete zajímavé doplňující informace.

Zajímavost z knihy: Většina párů počne dítě do roka, pokud mají styk dvakrát až třikrát týdně.    

Dozvíte se mimo jiné také, jak můžete ovlivnit fakt, zda se vám narodí holčička či chlapeček, co se považuje za nejvhodnější dobu početí či jakou antikoncepci užívat, když se již připravujete otěhotnět. Víte, co byste měla a neměla jíst? Co je nutné omezit a které vitaminy doplnit? Publikace vám dá několik doporučení.

Zajímavost z knihy:  Studie provedená v roce 1996 Dr. Rogerem Mienssetem na univerzitě v Toulouse ve Francii ukázala, že u párů, ve kterých muž měl takové zaměstnání, ve kterém musel více než tři hodiny denně řídit auto, došlo k početí dítěte s šestiměsíčním zpožděním.

Rozsáhlou kapitolou v knize je také otázka kouření, konzumace alkoholu, škodlivost UV záření a rentgenových paprsků v době těhotenství. Kniha se snaží obsáhnout mnoho. Tak trochu připomíná příručku od A do Z pro budoucí maminky. Můžete mít po jejím přečtení pocit, že otěhotnět a být těhotná zase není taková hračka. Ale zároveň máte možnost zjistit věci, které souvisejí nejen s otěhotněním, ale s celkovým způsobem intimního života.

Není podstatné řídit se každou napsanou větou ve knize Jak přirozeně otěhotnět, ale proč se neinformovat a pak se do "toho" v klidu a v pohodě pustit...

SOUTĚŽ - SOUTĚŽ - SOUTĚŽ - SOUTĚŽ!
Odpovězte a zúčastněte se slosování o 5 knih od Karen Trewinnard – Jak přirozeně otěhotnět 
(Možnosti, jak zvýšit šance na přirozené početí!)

 

soutěžní otázka: Ve které zemi byla provedena studie, která ukázala, že páry, kde muž měl zaměstnání, ve kterém musel více než tři hodiny denně řídit auto, počaly dítě se šestiměsíčním zpožděním?  
   

Své odpovědi vkládejte SEM.

Soutěž končí až v neděli 26. března ve 23:59 hodin.


VYHODNOCENÍ

Milé ženy-in, soutěže o knihu se zúčastnilo celkem 177 z vás. Jen dvě odpovědi byly špatně.

odpověď na soutěžní otázku: Studie byla provedena ve Francii.

Ti, kteří od nás obdrží knihu Jak přirozeně otěhotnět:
benjoo
terka
Heena
Suzanne
a.l.c.a
Reklama