Už pátým týdnem vévodí žebříčku návštěvnosti českých kin muzikál Mamma Mia! na motivy písniček skupiny ABBA.

Jen první zářijový víkend ho vidělo dvacet sedm tisíc diváků.

Původní mužské osazenstvo skupiny – Benny Andersson a Björn Ulvaeus – je autorem hudby k muzikálu, který slavil nejprve úspěch na divadelních prknech a teď i na filmových plátnech.

Všechny hlavní hvězdy Meryl Streepová, Colin Firth, Pierce Brosnan, Stellan Skarsgård, Julie Waltersová a Christine Baranski – v muzikálu tančí a zpívají jako o život. A vůbec nevadí, že ne všichni jsou zrovna kovaní pěvci.

O atmosféře i samotném natáčení mluví každý z nich jako o bezvadném zážitku, což ovšem říkají herci po premiéře skoro pokaždé. Ale v tomhle filmu je veselá soudržnost uvěřitelná a i radost z pohybu v padesáti nepůsobí vůbec nepřesvědčivě.

Děj filmového muzikálu není nijak složitý: Dvacetiletá Sophie využije své svatby k tomu, aby zjistila, kdo je její otec. Po přečtení matčina deníku pozve všechny tři potencionální kandidáty, z čehož samozřejmě plynou různé vtipné situace. Tvůrcům se však dokonce povedlo pospojovat písně příběhem.

Zfilmování muzikálu se svými písněmi se prý ABBA, která se na premiéře sešla po více než dvaceti letech v původní sestavě, dlouho bránila. Bála se, že výsledek bude rozpačitý. Taková opatrnost byla v tomto případě – zdá se – přehnaná.

Reklama