Máte už po krk slunění a lenošení u vody? Nebaví vás výlety za poznáním a ještě ke všemu vám nahrává počasí ani ryba – ani rak? Zajděte si do kina! Ode dneška vstupuje na česká filmová plátna úspěšný muzikál Mamma mia!

I v létě si přece můžete dopřát radovánek zavření v klimatizovaných polstrovaných sálech našich multikin. Exotickou krásu zvenčí vám totiž až pod nos naservírují v podobě příjemně kýčovité romance filmoví distributoři.

Předlohou se stal stejnojmenný muzikál, který měl premiéru v Londýně v roce 1999. Z něj se v průběhu následujících let stal celosvětový fenomén.

Nastudován byl v osmi světových jazycích. Show už vidělo více než 30 milionů diváků a každý večer jich po světě přibude dalších 17 000. Dosud už byla uvedena ve více než 170 městech.

Jejich řady teď geometricky porostou, protože tvůrci původního muzikálu se „své dítě“ rozhodli pojmout jako celovečerní film. A aby Mamma Mia! na stříbrném plátně dostala punc mimořádnosti, obsadili do hlavních rolí největší hollywoodské hvězdy.

Filmovému zpracování muzikálu Mamma mia! však nepřísluší jen přívlastek „červená knihovna“. To bychom mu křivdili.

Z celkem plytkého „zamilovaného“ příběhu dělá muzikálovou událost roku číslo jedna skvělá hudba Randyho Edelmama s aranžemi bývalých členů legendární skupiny ABBA Bennyho Anderssona a Björna Ulvaeusa a především herecké a hlavně pěvecké výkony hlavních představitelů.

Matky a dcery – Meryl Streepové a Amandy Seyfriedové, či trojice bývalých milenců a potencionálních otců – Pierce Brosnana, Colina Firtha a Stellana Skarsgårda.

Vstupte do děje!
Ponořte se do příběhu o ženách dvou generací, o mladé lásce a lásce, která dostane druhou šanci, o přátelství, pochopení svého já a svých přání. Je to lovestory určená všem věkovým kategoriím, oběma pohlavím a všem národům. Stejně jako nesmrtelné písně ABBY.

Idylický řecký ostrov Kalokairi. Píše se rok 1999 a v kraji, kudy kráčela historie, dochází k nečekanému setkání. Po letech se tu potkává „potrhlá“ matka s dcerou na vdávání s trojicí mužů, kteří pravě tady na ostrově pro ni před léty představovali významné mezníky jejího života.

Romantické dobrodružství se odehrává v malém zapadlém hotelu Villa Donna, který provozuje Donna (Meryl Streepová) se svou dcerou Sophií (Amanda Seyfriedová) a jejím snoubencem Skyem (Dominic Cooper).

Těsně před svojí svatbou pošle Sophie na poslední chvíli svatební oznámení třem různým mužům, o kterých se domnívá, že jeden z nich je jejím otcem. Na ostrov se proto po dvou desítkách let vrací tři muži ze tří různých koutů světa, které tu kdysi okouzlila stejná žena...

A k tomu muzika nesmrtelné skupiny. Jak to jde všechno dohromady? Nechte se překvapit...

Nápad na muzikál stojící a padající s písničkami skupiny ABBA se zrodil v hlavě producentky Judy Craymer. Trvalo deset let, než získala souhlas s jejich využitím. Podmínkou byl muzikál, který se skupinou nebude mít nic společného, „jen“ využije její songy.

Získání povolení k natočení celovečerního filmu už bylo o poznání snazší, zvlášť když se muži z ABBA, Benny Andersson a Björn Ulvaeus stali jeho spoluproducenty. Další koproducent, slavný herec Tom Hanks, shrnuje důvody, proč by měl být film úspěšný. „Stejně jako já budete mít chuť po deseti minutách vstát a začít zpívat. Je to velmi nakažlivé.“

FILMOVÝ MUZIKÁL MAMMA MIA! VSTOUPÍ DO ČESKÝCH KIN 7. SRPNA!

Reklama