Maminka z Bhútánu, maminka z Francie, maminka z Etiopie, maminka z Mali, nebo maminka z Alžírska.  Co mají tyto ženy kromě mateřství společného? Všechny je můžete vidět na jedné stránce a to v rámci ilustrovaného projektu české ilustrátorky a grafičky Pavlíny Zuzové „Maminky celého světa / Moms of the world“. 

maminky

„Tímto projektem bych ráda ocenila mateřství a maminky samotné. Sice nevíme, jestli bylo dřív vejce nebo slepice, ale všichni víme, že nejdříve byla naše maminka. Když jsem byla v Holandsku, viděla jsem maminku, jak veze své děti v dřevěném truhlíku, který byl umístěn na speciálním kole. Moc se mi to líbilo. Při cestě domu jsem začala přemýšlet o maminkách a o tom, že někde maminky přepravují své děti na kole, někde v košíku, nebo v šátku. Každopádně, na celém světě v každé zemi jsou maminky, které pečují a milují své děti, chovají je, krmí, hrají si s nimi a oblékají je. Starají se o jejich bezpečí. A nikdo z nás by tu vlastně bez té naší maminky nebyl. A proto jsem se rozhodla ilustrovat maminku z každé země a tím poděkovat všem maminkám, za to, že tu můžeme být.“ říká o celém záměru autorka.

Maminky jsou přidávány dvakrát až třikrát týdně. Pokud bude projekt úspěšný, mohly by se „Maminky celého světa“ dočkat i knižního vydání.Projekt můžete sledovat na Facebooku a nebo Instagramu. Takže maminky, pokud se chcete podívat, jak vypadají ženy s dětmi v různých zemích, sledujte a sdílejte.

maminovic

Reklama