děti

Daly by za ně svůj život. Jsou ale chvíle, kdy musí napočítat alespoň do deseti, aby nezačaly létat pohlavky a sprostá slova. Maminky se nám svěřily, čím je naposledy jejich ratolesti přivedly do varu.

Miluše (38 let): Hraje si s námi na schovávanou

Mikuláš (4 roky) je vážně zlaté dítě. Nevzteká se, je i celkem poslušný. Jednu libůstku, pro kterou mi předčasně šedivějí vlasy, ale přece jen má. Hrozně rád se nám schovává. V obchodě, na procházce, doma… Má z toho děsnou srandu a vůbec nechápe, proč ho hubujeme. Jde o to, že nám vyloženě neutíká, vždycky je někde nablízku, sleduje nás z nějaké své skrýše. No jo, ale spoléhejte se na to, když své dítě už pět minut nevidíte! Člověk nikdy neví, co by se mohlo stát. Snažíme se mu to vysvětlovat stále dokola, ale zatím je to jako když házíte na stěnu hrách.

Alena (29 let): Mlátí sebou před hračkářstvím

Naše dvouletá Adélka mívá záchvaty vzteku. Není to sice každý den, ale když ji to popadne, vážně bych si přála, aby měla někde vypínač. Doma to ještě nějak vydržím, ale nejvíc se vždy děsím toho, že vybuchne někde na veřejnosti. Nejraději bych se byla neviděla, když mi naposledy udělala scénu před výlohou hračkářství. NUTNĚ totiž potřebovala toho plyšového pejska, co tam seděl. A tak moje rázné „ne“ začala bojkotovat tím, že sebou flákla o zem, hystericky plakala a svíjela se jako při záchvatu padoucnice. Než jsem jí z té země posbírala a svíjející se odvlekla domů, ulpěly na nás snad stovky pohledů. Musela jsem se hodně držet, abych k té scéně nepřispěla svým výstupem ještě já.

Jana (33 let): Prostě srdíčka z lásky…

Když Lucinka (5 let) dělá schválnosti a vyloženě zlobí, dostane na zadek. Jenže jak můžete trestat dítě, které pro vás něco udělá z lásky? To jsem takhle nedávno přišla domů z nákupu a děti hlídal manžel. Ten si seděl poklidně u televize a evidentně neměl ani tušení, co se v obýváku děje. Děti byly v klidu, tak co by se vzrušoval, že? Já ale hned zpozorněla a čekala, odkud přijde nějaká jobovka. To už mě ale naše dcerka táhla ke svému stolečku a pyšně mi oznamovala, že pro mě vystříhala srdíčka. Po bližším prozkoumání jsem pod nánosem růžové pastelky na papíře objevila její rodný list. Respektive jeho část vzdáleně připomínající tvar srdce. Zatmělo se mi před očima, ale vynadáno dostal jen můj muž.

Táňa (24 let): Testuje si nás

Sabince ještě nejsou ani dva roky a já mám pocit, že už nás má těžce na háku. Prochází zrovna obdobím, kdy testuje, co všechno vydržíme. Můžu jí vysvětlovat horem dolem, proč nemá to či ono dělat. A ona? V klidu se do této činnosti pustí a ještě u toho na mě drze kouká s úsměvem na rtech. Prostě to dělá naschvál! Vím, že je to jen takové období, ale stejně se musím hodně držet, abych přehnaně nevylítla. To už se párkrát stalo, ale nic to ve finále nevyřešilo.

Simona (31 let): Byl kreativní, až moc

Nedávno mě náš Tomášek (2 roky) pořádně nadzvednul hned po ránu. Nad jeho postýlkou to vypadalo jako v dílně abstraktního malíře. Jenže nepoužil vodovky, fixky ani pastelky! Čaroval rukou vymáchanou v použité plence. Dovedete si jistě představit tu „chuťovku“ čistit to ze zdí!

kid

Čtěte také: