Každá máma chce, aby byly její děti spokojené. Kolotoč pracovních povinností včetně úklidu, vaření a péče o děti ale mnohdy zapříčiní, že vám už na sebe nezbývá čas. Přinášíme praktické řešení. Vyšlete partnera s ratolestmi na společný výlet a dopřejte si zasloužený odpočinek. Nejlépe se relaxuje s knihou či dobrým filmem, zapomenout byste neměla ani na něco sladkého.

mama

Ne nadarmo se říká, že spokojenou rodinu dělá spokojená maminka. Méně stresu v každodenním životě úzce souvisí s pohodou v rodinném kruhu.

Takže milé maminky, opusťte zažité konvence, a nechte tatínky, ať se na pár dní postarají o nejmenší. Vyšlete je na otcovský víkend. Spoustu zajímavých tipů, kam mohou s dětmi vyrazit, najdete na www.vyletyzlate.cz. Vy naopak můžete odpočívat typicky ženským způsobem. Navštivte wellness, přečtěte si oblíbenou knihu nebo si dopřejte malý „butikový“ výlet s dobrou kamarádkou.

„Existuje několik způsobů, jak odpočívat. Ať už s pomocí dobré knihy nebo s dalšími koníčky. Pro životní klid potřebuje žena úzké vztahy v podobě kamarádství, proto posezení s blízkými přáteli je pro maminky dobrým způsobem, jak si dobít baterky,“ říká dětská psycholožka Mária Tóthová Šimčáková. Podle psycholožky potřebují maminky i dostatek kvalitního spánku. „Když už vám to prostě nedá a musíte mermomocí uklízet, vymezte si pro sebe alespoň odpočinkový večer, sledujte televizi, navštivte kino nebo výstavu,“ radí psycholožka.

Čas bez mámy…

Trpíte představou, že dítě bude bez vás na otcovském víkendu ztracené? Nebude. Podle odborníků musíte v prvopočátku chtít vy sama něco změnit. Možná odloučení přinese nějakou slzičku, pro děti je však čas strávený s druhým rodičem či kamarády bez ochranných maminkovských křídel velice důležitý. „Odejít od maminky je separace, kterou některé děti těžko snáší. Připravte je na to postupnými kroky. Od mala jim vštěpujte, že maminku může nahradit i váš partner,“ dodává psycholožka.

I maminky potřebují odpočívat

Úkoly pro mámy jsou nekonečné. Na to, aby žena mohla šířit pozitivní emoce, musí vycházet pozitivní nálada přímo z ní. Máme pro vás užitečnou radu: Maminky, nebojte se delegovat část svých povinností na partnery. Zabalte oblečení, oblíbené hračky i nějakou dobrotu a vyšlete část své rodiny na dobrodružnou expedici.

Zlatých odměn není nikdy dost

Děti jsou s partnerem na výletě a vy jste si naplánovala masáž, manikúru nebo nakupování se svou kamarádkou?Odměňování klidně můžete začít – dopřejte si Zlaté Kolečka nebo Zlaté Sušenky

Dejte si nohy nahoru, připravte si oblíbený čaj nebo kávu a naservírujte si kousek zlaté pohody.

Více tipů pro maminky, jak strávit volný čas, když jsou děti na výletě s tatínky, naleznete na www.vyletyzlate.cz.

  • Zlaté Kolečka pocukrovaná 168 g
  • Doporučená cena: 29,90 Kč

kolecka

  • Zlaté Kolečka s kokosem 168 g
  • Doporučená cena: 29,90 Kč

kola

  • Zlaté Sušenky kakaové s medem 180 g
  • Zlaté Sušenky s medem a citronovou příchutí 180 g
  • Doporučená cena: 29,90 Kč

zlatzlat3

Reklama