V našich článcích spojených s testováním jsme vám představili již několik recenzí od redakce, blogerek a našich čtenářek, maminek, které testovaly hru Monopoly Junior Electronic Banking. V našem dnešním článku si můžete přečíst další zkušenosti s touto hrou.
5b30b9ababfdaobrazek.jpg

Jak maminky, tatínky a jejich děti bavila?

Martin J.

Jaké bylo nadšení, když nám přišla rozměrnější obálka a nejstarší dcerka si hned všimla se zvídavým dotazem: „Tati, co to je?“. Když jsem odpověděl, že nová desková hra, očička se rozzářila, a kdy si ji prý zahrajeme. Při odpovědi „co nejdříve“ byl na chvíli klid. Druhý den jsme ji společně rozbalili a museli si ji hned zahrát. Rozdělili jsme si úlohy. Zuzka (6 let) se ujala vyloupávat žetony, Vendulka (4) si prohlížela kartičky, Johanka (1,5) sbalila figurku psa a už s ním běhala po pokoji a dělala „haf haf“. Já jsem vyfasoval návod a děda, který byl přítomen, měl asi nejtěžší úkol – sehnat baterie do bankovního systému. Trochu zamrzelo, že nebyly přibalené v krabici.

Ale teď už k samotné hře. Hru testoval tatínek, Zuzka a Vendulka. Figurky herních postaviček se moc povedly a holky hned měly jasno, kdo za co bude hrát. U Zuzky je favorit kočka, u Vendulky autíčko a já to střídám mezi psem a lodí (jestli mi něco přinese větší štěstí). Starší Zuzka vcelku rychle pochopila, jak se má ovládat bankovní přístroj, Vendulce se zpočátku muselo říkat, co kdy zmáčknout, ale vůbec jí to nevadilo, protože ho ráda obsluhuje. Hra má absolutně jednoduchá pravidla. První hru jsme proto odehráli velmi rychle. Dá se říct, že po deseti minutách jsme měli první krach. Možná trochu zamrzí, že pokud první hráč vypadne, je konec hry a není možné pokračování, až zbude jen jeden. Druhá hra už byla trochu delší, ale do 15 minut stejně první hráč zbankrotoval. Musím říct, že se nám ještě nepovedlo, aby někdo 2x oběhl hrací plán. Je ale pravda, že čím víc hráčů hraje, tím je hra zábavnější a zároveň i delší.

Grafické zpracování je přitažlivé, holky si oblíbily konkrétní podniky a vždy se je snaží získat. Karty šancí jsou jasné. Zábavné jsou debetní karty. Děvčata si stále hrají na obchod, a v této hře mají funkční kartu. A na kartě je ještě roztomilý obrázek. I mladší Vendulka již od začátku ví, jakou stranou kartu vkládat do přístroje.

5b30b8c8dd013obrazek.jpgJedna věc by ale stála za vylepšení. Kdyby ve hře byly nějaké žetony mincí. Mladší děti mají problém v hlavě udržet, kolik to vlastně mají „virtuálních“ peněz. Se starší Zuzkou procvičujeme počítání, ale je ještě malá. Vyřešili jsme to tak, že každá dcera má u hry dřevěné počítadlo a kuličky přeskupuje tak, jak se hýbou peníze na účtu, aby měly přehled, jak na tom jsou. Určitě to časem nebudou potřebovat, zatím to však dost pomáhá, a aspoň si procvičí sčítání a odčítání.

Protože s dětmi hrajeme deskové hry poměrně často, mohu za sebe hru Monopoly Junior Electronic Banking doporučit.

Vojtěch H.

Na této hře Monopoly Junior mě velmi zaujalo nahrazení papírových peněz bankovními kartami a elektronické bankovnictví, což syna velmi bavilo. Moc se mu líbilo nakupování pomocí karty.

Hra byla přiměřeně dlouhá a zábavná, takže jsme se nenudili a pořádně si ji užili.

Lenka T.

Máme doma klasickou verzi hry s papírovými penězi, kterou s dětmi často hrajeme. Měla jsem proto zpočátku trochu obavy, jestli je bude bavit i verze s elektronickým bankovnictvím a jestli jim hra nebude připadat „ohraná“. Moje obavy byly naprosto zbytečné.

Děti znaly pravidla z klasické verze a novinkou tak pro ně byla pouze bankovní jednotka, se kterou se naučily pracovat velmi rychle. Musím říci, že obsluha bankovní jednotky je baví úplně nejvíc, neboť děti obecně milují vše digitální, co pípá, bliká, vše, co se podobá věcem ze světa dospělých. Starší dcera už je zběhlá ve čtení a v počítání, mladší se ještě občas splete, ale společnými silami nakonec vždy vše 5b30b8e20054bobrazek.jpgzvládly.

Papírové peníze jim vůbec nechyběly, alespoň se nemělo co pokrčit, zašpinit a poztrácet. Je praktické, že si každý hráč vystačí s jednou platební kartou a nepotřebuje tolik hracích pomůcek jako v předchozí verzi, kdy každý hráč musel hlídat svoji papírovou hromádku. Na platebních kartách se mi líbí jejich grafické zpracování, neboť vypadají velmi realisticky.

Co však na hře hodnotím negativně je fakt, že aby bylo možno hrací desku složit do krabice, je z jedné půlky nařezaná, což trochu kazí estetický dojem ze hry při rozložení. Domnívám se, že kdyby byla krabice o 2 cm delší, bylo by možné hrací desku ponechat vcelku a skládat pouze na polovinu, což by bylo mnohem praktičtější. S ohledem na životní prostředí bych ocenila, kdyby byly hrací komponenty baleny pouze v jednom plastovém sáčku, nikoli každý zvlášť, čímž by se omezilo množství plastového odpadu.

Celkem vzato doporučuji Monopoly Junior Electronic Banking jako příjemnou rodinnou hru, která bude určitě patřit k našim oblíbeným hrám. V budoucnu se k ní budeme určitě vracet, protože v sobě zahrnuje prvky správné deskové hry - napětí, dobrodružství, svižnost, jistou míru náhody a jako bonus má i naučný efekt.

Pavlína P.

Moc děkuji za možnost testovat hru Monopoly Junior Electronic Banking. Společenské hry hrajeme s dětmi často, tak jsme tuto hru opravdu uvítali a hrajeme ji pravidelně. Musím říci, že hra děti velmi baví. Mám syna a dceru (6 a 8 let) a propojení s ebankou, platební kartou, nákupem a prodejem je pro děti poučné. Myslím, že jim pomůže se lépe orientovat v platební realitě, někdy mám problém jim vysvětlit, kde se berou peníze, když v obchodě platím pomocí karty. Grafika i figurky jsou moc pěkně vyvedené, pravidla jsou pochopitelná. Během chvíle děti pochopily pravidla a začalo napětí ze hry. Líbí se mi, že hra má spád, je vtipná a napínavá. Pokud hrajete doma Monopoly, pak dětská verze s ebankou je hodně povedená. Už jsem ji doporučila mým kamarádkám s dětmi, jsem s ní spokojená. Díky za testování, rádi pro vás zase někdy něco vyzkoušíme, pokud budeme mít štěstí a vyberete nás.

O hře 

Oblíbená hra v novém provedení Monopoly Junior Electronic Banking přináší dětem moderní bankovní zážitek. Peníze jsou zde nahrazeny jednotkou elektronického bankovnictví a bankovními kartami. Karty používáte pro nákup nemovitostí, placení nájemného a shromažďování peněz.

Ve hře naleznete 4 oblíbené žetony: Little Hazel, Little Scottie, Toy Car a Toy Boat. Vaše žetony se posouvají po herním plánu a vy máte možnost nakupovat atrakce a budovy, jako je zmrzlinový palác, hračkárna nebo skate park. Při nakupování si užijete spoustu zábavy, nechybí ani umisťování cedulí „Prodáno“ u vámi koupené nemovitosti. Cílem je stát se vítězem a nejbohatším hráčem. Monopoly Junior Electronic Banking jsou pro děti od 5 let.

Naše články:

Uložit