Psychologové kvitují, když rodiče nechávají spát miminko ve své blízkosti. Jenže potomek v ložnici rovná se život bez sexu. Nebo snad ne? Maminky se nám svěřily, jak TO dělají ony.

Dana (32 let): ANO, ale vůbec si to neužiju

Od té doby, co máme Elišku, jsem si milování pořádně neužila. A to už je jí osm měsíců! Máme malý byt, takže s námi spí v ložnici, i když ve své vlastní postýlce. Mám pokaždé příšerný strach, že se vzbudí a uvidí nás. Nechápu, jak to někdo může před dětmi dělat. Nejspíš je to tedy nijak nepoznamená, nemají z toho rozum. Ale já jsem z toho celá nesvá a bylo by mi krajně nepříjemné, kdyby se na mě naše malá dívala. Takže i když se milujeme výhradně jen v době, kdy tvrdě spí, nevydám ani hlásku, mám nastražené uši a myslím jen na to, aby se neprobudila. A to není, jak jistě chápete, moc sexy představa.

rodina

Foto: Shutterstock

Martina (28 let): ANO, nemá z toho rozum

Se sexem před naším miminkem tedy rozhodně problém nemáme. Je mu teprve půl roku a silně pochybuji, že by mohl být naším počínáním nějak pohoršen. Vždyť z toho nemá ještě rozum, netuší, co děláme. A kdo z vás má nějaké vzpomínky na období kolem jednoho roku? Kdyby to bylo pro děti škodlivé, co by to asi udělalo s našimi prarodiči, kdy byly celé rodiny naskládány v jedné cimře, a co se rodilo dětí! A těžko šlo o neposkvrněná početí.

Michaela (37 let): NE, ve stejné místnosti nikdy

Nikdy bych nebyla schopná milovat se s manželem v místnosti, kde je naše dítě. A je úplně jedno, jak je staré. Proto to řešíme tak, že odcházíme jinam. Když je náš roční syn v ložnici, milujeme se v koupelně. Když si hraje v obýváku, jdeme do ložnice. Samozřejmě s sebou máme vždy chůvičku, přes kterou ho slyšíme.

Sandra (27 let): ANO, jenže většinou to nejde

Tak s tím fakt nemám problém, dělat to před miminkem. Když spí, nebo si sám hraje v postýlce, tak proč ne? Jenže většinou to dopadne tak, že ho to přestane bavit, když jsme zrovna v nejlepším, a dožaduje se naší pozornosti. To už jsme málokdy schopni akci dokončit s povykujícím dítětem za zády.

Bětka (39 let): ANO, ale musí se to umět

My zvládneme pomilovat se v ložnici, a to s námi spí tříměsíční miminko přímo v posteli. Postel ale máme fakt velkou a sex si dokážeme užít i bez kraválu a artistických prvků – hezky nenápadně, vleže a přikrytí.

A co radí psychologové?

Odborníci se shodují hlavně na umírněnosti a krocení vášní. Miminka sice nejsou schopna rozpoznat, co právě rodiče dělají, ale velmi dobře vnímají jejich chování. Pokud se tedy jejich sex podobá spíše řecko-římskému zápasu a je příliš hlasitý, může toto počínání miminko brát jako něco špatného, což ho zcela jistě vystraší a zneklidní.

Čtěte také: