Podívejte se na jejich první tři recenze v tomto článku. Čtenářkám děkujeme i za zaslané fotografie, které s jejich souhlasem zveřejňujeme.

Testující: Lenka G. a syn 2 roky a 4 měsíce

Když jsem se dozvěděla, že jsme byli vybráni na testování, měla jsem obrovskou radost. Na vláčkodráhu jsme totiž s manželem koukali v obchodě, ale nakonec jsme ji s těžkým srdcem dali zpět do regálu. Musím ale říci, že LEGO® DUPLO® Parní vláček za ty peníze opravdu stojí
5c17c48210d68obrazek.jpg
Když jsme ji s prckem vybalili, byl štěstím bez sebe už když ji kurýr přivezl, tak dělal „š-š-š“, přitom nemohl vědět, co v tom balíčku je. Nemusím tedy ani říkat, co se dělo, když tam vláček opravdu byl. Sestavení bylo jednoduché, zvládli jsme to i bez návodu. Mašinka je skvěle promyšlená, rozjede se jednoduše postrčením rukou, zastavit se dá buď přidržením, nebo zvednutím. Podle pětice barevných prvků, které se pokládají na koleje, buď troubí, svítí, tankuje, couvá nebo zastaví, protože má dole čidlo, které rozezná barvy. Takže pokud chcete, aby mašinka stavěla ve stanici, jednoduše se na kolej položí červený dílek, pro couvání zelený apod. Kromě zvuku houkání, vydává např. i zvuk brždění a tankování. Kostky, koleje i samotná mašinka jsou dost bytelné, takže hry dvouletého dítěte v klidu ustojí.

Lze si stáhnout i mobilní aplikaci (my stahovali na telefonu Samsung v Obchodu Play), která propojí telefon s mašinkou přes bluetooth a nabízí tak možnost dálkového ovládání. Nemusí se tedy pokládat barevné prvky na koleje a všechny činnosti vláčku se ovládají přes aplikaci. Jelikož si prcek s mašinkou hraje i mimo koleje, považuji za skvělé, že se mašinka, jakmile do něčeho narazí, sama vypne a „nešrotuje“ na místě. Nehrozí tedy třeba zničení motorku nebo zbytečné vybíjení baterií (funguje na 4x AAA).

Moc se mi líbí i takové detaily jako je otevírací kufřík, který má figurka holčičky, otevírací okénko na nádraží nebo stříšky mašinky a vagónku, které se dají odklápět. S takovými vychytávkami si spousta dětí ráda vyhraje. Velkým plusem je i možnost dokoupit další sestavy LEGO® DUPLO® a vláčkodráhu tak rozšiřovat o koleje, mosty, závory, panáčky apod., takže dárek k prckovým narozeninám je jasný! Co jsem tak letmo koukala, tak je vláčkodráha kompatibilní s LEGO® DUPLO® 10875 Nákladní vlak, LEGO® DUPLO® Parní vláček 10872 Doplňky k vláčku - most a koleje a LEGO® DUPLO® Parní vláček 10882 Koleje.

Nakonec tedy shrnutí: Pokud váháte nad koupí, neváhejte! My jsme z vláčkodráhy nadšení! I my dospělí si s ní hrajeme jako malé děti. Mockrát děkujeme za možnost testování, protože našemu milovníkovi mašinek udělaly neskutečnou radost.

Testující: Ivana M. a syn Míša 2,5 roku

Už veliká, krásně barevná krabice LEGO® DUPLO® Parní vláček vzbudila v Mišákovi obrovské nadšení a s halekáním „dárek, dárek“ jí hned začal rozbalovat. Se složením nádraží, kolejí a vláčku mu pomohl brácha a pak už byl Míša ve svém světě a hrál si a hrál. Rychle pochopil, jak se vláček rozjíždí a zastavuje, i jak fungují kostky s funkcemi (zastavit, zvuk, voda, zpět). Nadšený byl také z panáčků, kterým do ruky jde dát kufr nebo lopata, což ho nesmírně bavilo. O okně, které jde otevřít, ani nemluvím, nad tím strávil také spoustu času!
5c17c4a8ec353obrazek.jpg

Míša je hodně divoký a svéhlavý kluk, který dlouho u ničeho nevydrží, ale v tomto případě jsme o něm skoro 3 hodiny „nevěděli“. Děkuji! To je tip pro ostatní maminky, vláček dítě opravdu zajímá a zabaví ho. Druhý den se Míša ještě za tmy vzbudil a jeho úprk směřoval rovnou do obýváku, kde měl koleje s vláčkem. Takže u nás je jasno, Ježíšek ještě nadělí pod stromeček LEGO® DUPLO® koleje se závorami.

Testující: Martina M., dvojčata Adámek a Elenka, 5 let a syn Honzík, 8 let

Přála bych vám vidět, jakou radost měly mé děti z LEGO® DUPLO® Parního vláčku, když jsme rozbalili krabici. Byli úplně nadšení!
S vláčkem si můžou hrát jak malí tak i velcí. Je super, že děti můžou ovládat vláček pomocí mobilní aplikace. Tím byl unešený i nejstarší Honzík, ale bez problémů to zvládl i pětiletý Adámek. Ale kdo nemá chytrý telefon nebo mu ho maminka nepůjčí (já půjčila), tak se dá hrát i bez něj, proto je to DUPLO. S vláčkem děti zažily plno legrace a dobrodružství (nakládání cestujících, mytí vláčku, měnit den či noc apod.). Je dobré, že děti mohou ovládat barevně odlišná tlačítka a každé něco znamená. Prckové se díky tomu mohou naučit a procvičit barvy, pokud je ještě neznají, a i to, jaký význam má které tlačítko.
5c17c4cf44403obrazek.jpg

LEGO® DUPLO® Parní vláček mohu jenom doporučit. U nás to dopadlo tak, že děti si všimly na krabici nákladní mašinky a prosí, aby ji dostaly od Ježíška a rozšířily tak svůj svět vláčků. Ještě jednou děkuji a doporučuji Parní vláček jako dárek od Ježíška. Nám se moc líbil.
5c17c51886abfobrazek.jpg5c17c5515cbb5obrazek.jpg

Děkujeme maminkám za jejich recenze novinky LEGO® DUPLO® Parní vláček a máme radost, že se jim, i jejich dětem, testování líbilo. Těšíme se na další recenze, se kterými Vás již brzy seznámíme!

 5c17c565f31c6obrazek.jpg

Co maminky se svými dětmi testují?

LEGO® DUPLO® Parní vláček

Ovládání tohoto vláčku je tak snadné, že jej bez problémů zvládne i dvouleté dítě.

Pokud třeba mašince dojde palivo, stačí zastavit a přidat uhlí ze sklápěče.

Přidejte na trať ovládací prvek a lokomotiva před příjezdem do stanice hezky zahouká.

Součástí balení jsou dvě figurky LEGO DUPLO a jedna zvířecí figurka.


 
Pro více informací navštivte www.lego.com/cs-cz .