Nastávající i novopečené maminky mají hodně otázek. Proto i v Česku funguje už druhým rokem evropský projekt Společně. Má zdarma pomoci ženám nejen s tím, jak se v těhotenství stravovat.

Společně je pilotní projekt financovaný Evropskou unií, který má umožnit těhotným a kojícím ženám v Praze osvojit si zvyky zdravé pro ně i jejich děti. Pořádá proto celou řadu aktivit a událostí. Cílem je vytvořit a otestovat vzdělávací materiály, které u těhotných a kojících žen propagují zdravou stravu.

Jednou ze služeb je proto nakupování v doprovodu nutriční terapeutky. Během něj se zúčastněné dozví, na co se zaměřit při výběru potravin, aby byly zdravé a prospívaly nejen jim, ale i jejich dětem.

matky

Zdroj foto: Shutterstock

Projekt se už nyní může pochlubit skvělými výsledky. Od srpna loňského roku se do něho zapojilo již více než 1 000 účastnic. Jejich počet můžete rozšířit i vy.

Maminky, které mají o účast v projektu Společně zájem, se do něj mohou přihlásit až do konce srpna tohoto roku. Veškeré aktivity jsou pro ně zdarma. Řešitelem tohoto grantového projektu je Thomayerova nemocnice. Více informací naleznete na webových stránkách projektu.

Reklama