1. Darujete život
  Muži toho zvládnou mnoho a připadají si jako pánové tvorstva. Jste to ale jen a pouze vy, matka, která svět, respektive život na něm tvoří.
  5eb40e7d04d0eobrazek.png
 2. Je to ten největší projekt
  Nedovedete si představit sedět jen tak doma a měnit plenky, když byste mohla v kanceláři pracovat na zajímavém úkolu a vést ho do úspěšného finále? Tak si mateřství představte jako povolání a vaše miminko jako projekt. Bude vás to stát hlavně v prvních letech spoustu úsilí, aby z něho vyrostl skvělý a úspěšný člověk. Je něco víc?

 3. Budete lepší manažerkou
  Maminky musí řešit každý den spoustu úkolů, proto mají v malíčku time management a určování priorit. O to víc, když už chodí do práce a děti do školy a na kroužky. Pokud by nebyly schopnými manažerkami, chod rodiny by se zhroutil. Bez legrace.

 4. Protřídí se vám přátelé
  Jakmile porodíte dítě, musíte se smířit s tím, že pro některé známé přestanete existovat. Zůstanou jen opravdoví přátelé. A někteří další z řad dalších maminek přibydou.

 5. Pocítíte bezmeznou a bezpodmínečnou lásku
  Každá z nás někdy milovala. Jen maminky ale vědí, že do té doby, než porodily své děti, šlo jen o slabý odvar tohoto citu.

 6. Najdete v sobě skryté rezervy
  Jestli jste si jako bezdětná myslela, že víte, co je šílená únava, budete se tomu po porodu často smát. Pokud tedy nebudete mít štěstí na klidné, spavé miminko, ale budete ještě ve tři ráno neúnavně houpat uplakaný uzlíček. Už několikátý týden po sobě.

 7. Vypěstujete si trpělivost jogína
  S trpělivostí vlastní jen maminkám budete do omrzení vysvětlovat, odpovídat na zvídavé dotazy, uklízet rozházené hračky…bude toho mnoho.

 8. Získáte cit, který nezmizí
  I když vyrostou a založí vlastní rodiny, budou to stále vaše děti, pro které byste se rozkrájela.

 9. Nezůstanete sama
  Až vás zub času připraví o všechny příbuzné, máte velkou šanci, že vaše děti tu pro vás budou i nadále.

 10. Napořád budete součástí partnerova života
  Samozřejmě, ne vždy to musí být výhra. Ale pokud jste pro své miminko zvolila správného tatínka, už nikdy vám nezmizí z života. Navždy zůstanete matkou jeho dítěte.

Čtěte také:

Reklama