Vzhledem k dnešnímu tématu, dovoluji si přispět svou troškou do mlýna historkou, která je čerstvá cca 2 hodiny.

Nejdřív musím předeslat, že hrdinkou mého příběhu je opět moje dcera Janinka (myslím, že už potřetí). Vzhledem k tomu, že mám tři děti, připadá na ni tak 75 % všeho, co se v naší rodině stane, prostě magnet na historky.

Včera jsem zažila pocit štěstí, když mi po obědě vzlykajíc sdělila, že úspěšně odmaturovala. Jelikož jsme se u ní potýkali s dyslexií a dokončení základní školy bylo s úpěním a skřípotem zubů (manželových a mých), upadla jsem do polovičního bezvědomí a jen můj odchod k zubaři (zřejmě pozdní následek toho skřípotu), zabránil tomu, abych si na to dala frťana.

Dcera mi sdělila, že teď jdou slavit a předávání maturitních vysvědčení bude ve středu dopoledne.
Jsem ouřada, takže ve středu si vybrat dovolenou kvůli takové „banální věci“, jako je slavnostní zakončení školní docházky mé dcery, je zhola nemožné.

Jak dopadla oslava nevím, protože dcera je na internátě 60 km daleko a možná můžu být ráda, že to nevím. Každopádně dnes ráno jsem jí třikrát volala na mobil a pokaždé mi to hlásilo, že volaný účastník je nedostupný. Už to umím i anglicky, heč!

Kolem 11 hodiny mě to přestalo bavit a zavolala jsem na mobil jejího přítele Jirku. Mobil mi 5x přehrál Sladké mámení a už jsem se dovolala. Jirka mi sdělil, že naší Janince včera večer zemřel mobil a doteď dostává umělé dýchání a Janinka, že si odskočila, ale prozvoní mě, až se vrátí.

Než jsem se stačila Janinky zeptat, jak vypadalo předávání maturitních vysvědčení, řekla: „Maminko, já nemám maturitní vysvědčení!“ Ve vteřině mi hlavou proběhlo několik návrhů katastrof. Od nejapného vtipu včera, že odmaturovala a zatím neodmaturovala, do loupežného přepadení a odcizení vzácného dokumentu.

Ale naše Janinka předčila mé očekávání.

Při čekání na chodbě, až budou moci opustit slavnostně školu, jí někdo strčil do ruky, vysvědčení jí vylétlo a zasunulo se pod dveře kabinetu profesora, který zrovna není ve škole, klíče jsou u něj doma a školník nemá náhradní. Takže v tuto chvíli je moje dcerunka stále ve škole a stále čeká, až přivezou pana profesora z domova, aby se dostala ke kýženému vysvědčení. A čeká a čeká ……………… .

Vikina007


;o))))) Milá Viki, pozdravuj dcerku - doufám, že se už dočkala (????) a ty čekej prima dárek!

Reklama