Ahoj Radku,

 

ráda bych dnes poprvé reagovala na téma „štěstí“. Jsem svobodná, bez vážné známosti, bez dětí, mám perspektivní práci, která můj život ale ne zcela naplňuje. A tak se stává, že při setkáních s mými kamarádkami probíráme, jak je ten život nespravedlivý, když nám nechce přihodit někoho, s kým bychom už sakra šťastné byly.

 

Teprve v poslední době si uvědomuji, jaký je nesmysl podmiňovat své štěstí tím, že by mělo přijít právě s životním partnerem. Velké štěstí si užívám i bez něj. A to díky své mámě…

 

Pár let zpátky jsem jí nemohla přijít na jméno. Doslova jsem ji nenáviděla a záviděla každému, kdo s jeho mámou řešil běžné patálie a nedorozumění. Kdo k ní ale mohl kdykoli přijít, popovídat si, poplakat si, obejmout. To v mém případě po několik dlouhých let mého dospívání nebylo možné. Máma je totiž alkoholička. Cizí člověk mi v té době byl bližší než ona. Strašné hádky, domlouvání… Ten, kdo si to zažil, asi ví, co mám na mysli. Sobecky jsem to osobně řešila tak, že jsem se hned po promoci odstěhovala do vlastního. Přesto jsem ale k rodičům docházela a dělala vše, na co máma již dávno kašlala.

 

Nicméně před rokem jsme se v rodině domluvili, že dále už to takhle nezvládáme a nezbývá, než dát mámě nůž na krk. Buď se půjde definitivně léčit, nebo ji už doma nechceme. Možná to zní tvrdě, ale věděli jsme, že bez ní nám bude lépe a všem se uleví. Když na léčbu po velmi nepříjemném rozhovoru přistoupila, ani chvíli jsem nepochybovala, že to nezvládne. Prostě už jsem jí nevěřila.

 

Dnes je 9 měsíců z léčení doma, doma vládne pohoda. Máma nepije a je z ní po strašně dlouhé době, nešťastných letech, báječná ženská. Už zase má spoustu přátel a my ji všichni za její sílu obdivujeme a opět MILUJEME. Dnes je má nejlepší kamarádka. Spoustu věcí jsme si vyříkaly, vzájemně odpustily, protože ne vždy je chyba jen na jedné straně. To si uvědomuji a pokaždé, když ji dnes obejmu, nezapomenu jí říct, jak ji mám ráda, a v duchu se jí omlouvám za své dřívější city. Bylo to pro nás nešťastné období, o to více si dnes uvědomujeme, já i celá rodina, jaké štěstí nás potkalo, že je to za námi.

 

Všem holkám na Žena-in přeji, aby i ony našly své štěstí. Já už vím, že pro mě není jen o „chlapech“ J

 

Salomé

 


 

Ahoj Salomé,

tobě i tvé mamince přeji, ať vám vztah vydrží, a jí, ať vydrží ta abstinence.

 

A k těm chlapům, vím o případech, kdy mít chlapa není zrovna štěstí. Ono to záleží kus od kusu, stejně jako u ženských...

Reklama