O pití jste se pěkně rozpovídaly, takže tu mám další dva příspěvky najednou. Čtenářka Fortloo píše o tom, jak se nemůže donutit k pití, Boženečka zase o svých starostech s maminkou, která nechce pít.

Milé dámy, moc Vám děkuju za příspěvky. Držím palce, ať se daří pít podle Vašich představ vám i mamince. Pěkný den!


Milá redakce,

dnešní téma se mi moc líbí.  Všude píšou, že se má vypít minimálně 2, 5 litru denně. Jenže já to prostě nedokážu :-( Myslím si, ba dokonce vím, že nejsem jediná. A přitom je pitný režim tak důležitý! Samozřejmě, že to vím, ale nebaví mě „nutit se“ do pití. Nejraději piju zelený čaj, ale i ty bylinkové no a pak asi vodu se šťávou.

Denně vypiju tak litr tekutin, i když jsem se mnohokrát přistihla, že ani tolik nezvládnu. Zase se ale najde den, kdy se opravdu snažím vypít alespoň ty 2 litry.

Myslím si, že až budu mít děti, tak se budu snažit, aby nebyly jako já, a důsledně je budu vést k dodržování pitného režimu! (Snad to dodržím.)

Nevím, jestli 3 litry tekutin denně je mnoho, každý je jinak stavěný. Já si určila hranici 2 litry za den.

Teď už jen ji dodržovat. Tak snad se to podaří:-)

Fortloo


Zdravím všechny příznivce Ženy-in.

Všichni víme, že přísun tekutin je důležitý. Osobně si myslím, že piju dost. Ráno hrnek čaje, dopoledne sklenice vody, k obědu nějakou tu minerálku, odpoledne čaj nebo kávičku s džusem, večer půllitr kakaa, k televizi čerstvou šťávu ředěnou minerálkou. Když mám žízeň, piju víc. Když ne, stačí mi moje denní dávky. Problémem jsou spíše malé děti, které by nejraději pily jen přeslazené Jupíky a dorost, který se nejraději nalévá kolou. Také u starých lidí je pitný režim velice těžké uhlídat. Nemají pocit žízně, nebo se někdy zkrátka zapomenou se napít. Přesně tyto problémy jsem měla se svou starou maminkou, která odmítala cokoli pít. Bylo to horší než s malým dítětem. Čaje mi vylívala do kytek, minerálku odmítala úplně, obyčejnou vodu odmítala s tím, že nechce mít „žaby v břuchu“. Několikrát skončila v nemocnici s totální dehydratací a já se cítila hrozně. Jako bych své vlastní matce nechtěla dát trochu vody. Když jsem však prosila lékaře o radu, jak ji donutit pít, řekl mi, že má stejný problém doma se svou matkou. Mám jí prý vařit hodně řídké polévky a poradil, že jí mám koupit nějaké obyčejné vitamíny, které musí zapít alespoň skleničkou vody. A vitamíny i podávat aspoň třikrát denně, ať ji to donutí je zapít a tak aspoň zčásti dodržet pitný režim. Zatím to funguje a od té doby mám klid. Je to sice taková malá lest, ale spokojeny jsou obě strany!

Hezký den, vaše Boženečka

Pozn. red.: Texty neprošly redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak pijete?

  • Pijete hodně, nebo málo?
  • Kolik litrů tekutin vypijete za den?
  • Jak pijí vaše děti? Musíte je nutit, nebo pijí dost?
  • Co si myslíte o tom, že by člověk měl vypít víc než 3 litry tekutin denně?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho se dozvíte, kdo z vás získá čaje Jemča, a to Kolekci zelených čajů a Kolekci čajů Pigi. Abyste dodržovaly ten pitný režim. :-)

caj4caj5

Reklama