mo.jpg
Foto: Ilustrační foto. Shutterstock

Se svou maminkou Věrou (51) trávila Marie většinu volného času už od útlého dětství. Zatímco to jako malá, když je opustil její otec, kvitovala, v pubertě a v dospělosti už toužila po větší volnosti. Jenže marně. Maminka se na ni upnula a ona ji nechtěla zklamat, ranit. Vždyť byla jakožto jedináček „to jediné, co na světě měla“, jak často slýchala. A tak s ní dál poslušně bydlela, nakupovala a jezdila na výlety nebo za kulturou, když to ještě šlo. Jenže pak se do té doby poslušná dcera zamilovala.

Maminka vztah neschvalovala

„Když jsem se s tím svěřila mamce, byl to pro ni šok. Namísto aby mě v lásce podpořila, hned začala se strašením. Že mě zklame, jako kdysi můj táta ji. A taky s vydíráním. Prý se na ni teď vykašlu, co ona si sama počne. V tomhle duchu to pokračovalo několik měsíců. Já se ale nedala odradit, i když mě hryzalo černé svědomí,“ přiznává Marie, která se časem odhodlávala ke stěhování za svou láskou. A přemýšlela, jak to mamince co nejvíce usnadnit.

„Jako jediná možnost mi z toho vyplynul chlap. Když se taky zamiluje, upne se na něho, a nebude ničit vztah mně. Tak jako to udělala několikrát v minulosti,“ vzpomíná Marie. Jenže moc dobře věděla, jak se její maminka k opačnému pohlaví staví. Za celých pětadvacet let, co zůstala sama, neměla vážnou známost. Ani ji nevyhledávala, spíš naopak. Takže na to musela jít opatrně.

Vybrala otčíma na seznamce

„Tajně jsem mamce založila profil na seznamce a snažila se co nejdokonaleji popsat nejen ji, ale i toho, koho hledá. Nebo spíš kdo by se mi k ní hodil. Ozvalo se celkem dost chlapů, ale jen čtyři z nich byli ucházející,“ líčí komplot Marie. Ta se se všemi kandidáty sešla a prozradila jim, jak se věci mají. S „vítězem“ se pak domluvila na dalším postupu.

„Náhodné setkání proběhlo na výletě. Vydávala jsem pana Ivana (56) za svého bývalého kolegu a nabídla mu, aby pokračoval dál s námi, když máme společnou cestu. Mamka se nejdřív tvářila kysele, ale postupně si ji získal. Vážně měli úplně stejné zájmy a názory!“ směje se Marie s tím, že došlo i na výměnu telefonních čísel. Byť jen za účelem zápůjčky knih o umění.

Byla z toho láska

„Knihy si ale půjčovali stále častěji, až mamka definitivně roztála. Zamilovala se do něho jako puberťačka. Randí spolu už rok a já zase můžu volně dýchat. S přítelem chystáme svatbu. A, světe, div se, radost z ní má i moje máma,“ usmívá se Marie, která se k pletichám nepřiznala. Ani to nemá v plánu.

Čtěte také:

Reklama