Do testování společenských her pro celou rodinu se zapojila i naše kamarádka a bloggerka Veru Harnol, testovala tuto hru se svým pětiletým synem Lukáškem. Jak dopadla jejich rodinná „operace“ nemocného Sama? Cílem hry je totiž úspěšně odoperovat nemocného pacienta Sama, kterému musíte z těla vyndat různé předměty. Pozor, není to ale vůbec snadné. Musíte se při tom trochu snažit a zároveň si při operaci užijete spoustu zábavy.
5b72e7a5f0a17obrazek.png

Jak hru hodnotí Veronika? Přečtěte si její článek s recenzí:

5b72e7c2ba7acobrazek.pngNa stole neboli operačním sále nám leží pacient, který má za sebou nehodu. V těle mu zůstaly různé věci, které tam nepatří a my je pomocí pinzety musíme odstranit. V těle se nachází například kost, jablko, tužka, hračka a podobné věci. Cílem hry je preciznost pana doktora, který se pinzetou nesmí dotknout těla pacienta. Každý dotyk ho moc bolí. Pokud se doktor pacienta dotkne, dojde ke kontaktu a celý pacient začne dost intenzivně vibrovat a svítí mu nos. Musím říct, že i my dospělí se musíme sakra snažit, abychom se pinzetou pacienta nedotkli. Já se dokážu tak soustředit, že se intenzivní vibrace lekám a hýkám u toho. Malý Lukášek vibruje a vůbec to neřeší, dokud pacienta neodoperuje. Přiznávám, že u hry zažíváme kopec legrace.

Mám moc ráda, když se Lukášek na něco soustředí

Tahle hra ho baví a časem, až bude starší to zkusíme podle pravidel. Hra je určená pro děti 6+ a podle mě to i odpovídá. Ten náš pětiletý rarach si poradil po svém. Já mám pocit, že jsem si s něčím podobným hrála v dětství, pomozte mi vzpomenout si. Loňské léto jsme zahájili touhle hrou, kdy jsme splachovali záchod, který na nás náhodně stříkal vodu :-) Mějte se krásně a pojďme společně rozvíjet šikovnost našich dětí, V.

Článek si můžete přečíst na jejím blogu ZDE.

Společenská hra Operation
Oblíbená rodinná operační hra s opravdovými nemocemi. Pomozte Samovi být opět ve formě. Pomocí pinzety odstraňte všech 12 Samových srandovních neduhů. Hráči si vybírají lékařskou kartu a „operují“, aby Sama vyléčili. Při hře se snažte vyhnout varovnému bzučení, vybírejte peníze za odstranění neduhů a vyhrajte!
5b72e855750cfobrazek.png

Přečtěte si také:

Reklama