O kouzelném prstýnku po mamince nám napsala čtenářka s nickem Vodfon. Moc jí děkujeme a vy si přečtěte její dojemný příběh.

Krásný den. Je to už spoustu let, dostala jsem k narozeninám spoustu dárečků. Mezi darky byl i malý docela obyčejný dětský prstýnek, který mi darovala maminka. Nevěděla jsem, proč zrovna takový prstýnek. Nikde jsem neviděla to rádio, které jsem si tak vroucně přála. Samé knížky, trička, oblečení a prstýnek. Poděkuji, knížky dám do knihovny, oblečení do skříně a nasadím si prsten.

Najednou.........Co to je, nějaká krabice na mém stole. Oevřu ji. Rádio!!! Mé vytoužené rádio. Ten prsten je kouzelný? Ne, to je přece nesmysl. Ale to rádio. Vyzkouším si ho. Opravdové rádio, žádná hračka. Prstýnek opravdu čaruje!

Nasadím prstýnek podruhé. Otevírám skříň, a co v ní nevidím, překrásný pokojíček pro panenky. Krásná dřevěná kredenc a koženková sedací souprava. Tu jsem si tak přála. Prstýnek opravdu čaruje.

Prstýnek s růžovým kamínkem, je opravdu čarovný. Byl se mnou i v nemonici, když jsem byla na velmi vážné operaci, kde mi šlo skutečně o život.

Je mým nejmilejším šperkem. Je uložen v nádherné šperkovnicí a dle potřeby cestuje se mnou!  Mám k němu citové pouto. Vždycky mi připomene mojí maminku, která mi ho dala.  Velice brzy onemocněla, vážnou neurologickou nemocí. Bohužel už v mém dětském věku jsem pozorovala, jak se její stav horší a nic jsem s tím nemohla dělat. Nemoc byla neléčitelná. Brzy, chudinka, zemřela. I teď při psaní této vzpomínky, musím zamáčknout slzu.

Byla to nejhodnější a nejskromnější maminka na světě.

Vodfon

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Moc hezký, i když smutný příběh

Máte také co říct k dnešnímu tématu, milé ženy-in? Vlastníte šperk, ke kterému máte silnou citovou vazbu? Co si na něm nejvíce ceníte? Kdo vám ho věnoval. Jak dlouho ho máte? Nosíte ho neustále u sebe, nebo je schovaný ve šperkovnici? Už jste vy sama dala někomu nějaký šperk?

Napište nám na dnešní téma: Můj nejmilejší šperk

redakce@zena-in.cz

 

Reklama