Se zuby, konkrétně se záněty, si užila své naše první pisatelka s nickem Mamijarka. A aby toho nebylo málo, zdědila to po ní i její dcera. Ještě, že mají tak skvělého zubaře.

Hezký zoubkový den,
se zubaři jsem si opravdu zakusila hodně a bohužel to asi zdědila i dcera ty problémy.
Do dospělosti bylo vše ok, ale jak se narodily děti, začalo peklo, samé záněty a jak se ozvaly osmičky-to byl konec. Musela jsem tehdy i do nemocnice, nikdo si netroufl mi to v ordinaci vytrhnout a hlavně s osmičkou vpravo dole, to byl průůser. Trhali to dva zubaři, před 30 lety ještě žádné vymoženosti nebyly a na tu bolest myslím dodnes. Pusa byla jak meloun,hrála všemi barvami, pak se tam dostal zánět, takže jsem v nemocni na kašovité stravě a antibiotikách ležela týden, zhubla jsem 8 kilo a byla jsem rozhodnutá, ze mě u zubaře dloooho nikdo neuvidí. Naštěstí se mi to dalších 5 let splnilo a absolvovala jsem jen prohlídky nebo vrtaní zubu. 

Dcera,chudera ,byla taky do dospělosti jako fík, ale po 20. roku začala také trpět záněty,šla trhat osmičku, také dostala zánět, na spaní jí nezabral ani rohypnol,zhubla za 4 dny 6 kg a hned jsem si vzpomněla na sebe. Potom, když otěhotněla, měla zánět ve dvojce nahoře,byla jí doporučena resekce, ale kvůli těhotenství jí to zakázal zubař, že by potratila, takže při prvním těhotenství zub chátral, až vypadl a rozhodla se pro titanový implantát. Jela do Brna k nějakému specialistovi,vyplázla tam 18 000, to bylo před 4 lety a ejhle,ten specialista byl pan doktor, který mi tehdy trhal v nemocnici tu proklatou osmičku, byl to mladý začínající zubař a byl tam na praxi, hezká náhoda.

Pak při druhém těhotenství ji začala zlobit další osmička, tak ten náš starý známý zubař jí řekl, že jakmile bude v 6. měsíci, vytrhne jí to. A naprosto byl prý úžasný, dal jí poloviční dávku anestezie a za minutu šla domů...naprosto spokojená. Takže když je v rodině nějaký problém, jdeme k němu. Po všech těchto zkušenostech už si myslím, že nic horšího nezažiju a zubaře se nebojím, jen kdyby po nás nechtěli za každou prkotinu tolik peněz. Dcera si také už dost užila, a nemá se zubaři problém.Vnučky tam chodí rády, ale vždycky něco dostanou,tak jsou spokojené. Bývalý manžel se tak bál zubaře, že nikam nechodil, pak dostal paradontózu, ale na léčbu už bylo pozdě, tak je bez zubů a v 56 letech má zubní náhradu

Mamijarka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Přesně tak jsem to měla taky. V dětství v pohodě a v těhotenství to začalo. Děti mě stály dvojitou bolest, ale co už naděláme. Nezbývá, než teď šetřit, abychom nedopadly jako Váš manžel ))
Děkuji, že jste napsala  a pozdravujte dcerku, že s vámi oběma soucítím ))
Krásný den bez zánětů a se zdravými zoubky
Saša

Téma dnešního dne: Zuby

 • Chodíte pravidelně na kontroly k zubaři?
 • Pociťujete tu velkou změnu stomatologického ošetření z dob našeho dětství a nyní?
  V čem podle vás nastala změna největší?
 • Řešily jste už také chybějící zuby?
 • Jste ochotna si za péči o zuby připlatit?
  (plomby, implantáty, čištění…)
 • Přijde vám cena 18 000 až 20 000 za implantát odpovídající?
 • Máte i implantáty nebo „cvakačky“?
  Nebo máte to štěstí, že máte všechny zdravé zuby?
 • Kdy jste přišla poprvé o zub? (netýká se dětských, mléčných)
 • Trpíte na záněty?
 • Bojíte se zubaře?

Téma je to velmi obšírné a já doufám, že i díky vašim příspěvkům se něco přínosného dozvíme.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

jedna ze statečných pisatelek obdrží pěkný, tematický dárek: zubní sadu Sensodyne

darek

Reklama