děti

Ne nadarmo se říká: Jaká matka, taká Katka. I když je toto pořekadlo míněno spíš na podobnost povah, vztahuje se určitě i ke stylu oblékání. Má to svou logiku. Když matka tíhne k romantice, těžko bude své dítě oblékat do hadříků s lebkami, sportovkyně zas klidně oželí kraječky a volánky. Samozřejmě připouštím, že výjimky potvrzují pravidlo, ale většinou je pro nás přirozené oblékat své dítě ve stylu, který je nám blízký.  Ale co když si dítě najednou umane a chce to, co vidí na svých vrstevnících, a vaši představu o tom, co je hezké, začne tvrdě bojkotovat?

Když si vzpomenu na časy, kdy mé děti (dvojčata) byly ještě malé, řešila jsem spíš dilema, zda je oblékat stejně, či nikoliv. Všichni - babičky především - byly pro klasickou uniformitu - vždyť je to tak roztomilé, dva kousky jako vejce vejci podobné. Já se přikláněla spíš k druhé variantě, neboť holky byly naprosto rozdílné individuality, a troufám si tvrdit, že už jako batolata měly odlišný vkus. To je samozřejmě řečeno s nadsázkou, ale vybavuji si, s jakou puntičkářskou přesností dokázaly určit, co je čí, a běda, když jsem jim to prohodila. Někdy mě až přiváděly k šílenství, s jakou vehemencí mě opravovaly a hlásily se o to své. Dodnes mi zůstává záhadou, jakých nuancí si všímaly, i když byly věci na první pohled úplně stejné. Nebyly nikdy. Třeba jeden medvídek na nášivce měl uši dál od sebe než ten druhý a podobně. I proto pro mě bylo jednodušší odlišovat oblečení alespoň barevně, abych v tom měla jasno a nemusela se s nimi handrkovat.

To bylo jen tak na okraj, možná mi to maminky dvojčat potvrdí.

Vraťme se ke stylu oblékání vašich ratolestí. Ty moje si už do toho dávno mluvit nenechají a vůbec si nejsem jistá, že se pomamily. Spíš naopak, ale to je jiná kapitola.

děti

Dnes je řeč o věkové kategorii, která je ještě tvárná a nechá si vnutit váš styl. Pojďte se podívat, jak své děti oblékají slavné hvězdy. Jak si nechávají záležet, aby jim to dohromady pěkně ladilo. Možná mezi sebou nenápadně soupeří, aby v anketách o nejlépe oblékané baby celebrit obsadily co nejvyšší příčku. Loni to byla Suri Cruisová ZDE, předloni syn Gwen Stefaniové  ZDE. A letos je možná horkou kandidátkou Jessica Albová.

 děti

 Nebo myslíte, že je to náhoda? Ať tak či onak, za malou inspiraci to určitě stojí.

Jak řešíte oblékání svého dítěte (dětí) vy? Nechá se oblékat podle vašeho vkusu, nebo už má svůj vlastní názor a do své garderoby mluví víc, než je vám milé?  

Vzteká se, když mu chcete obléknout to krásné nové tričko, tvrdí, že ho ty boty už tlačí a nejraději má věc, kterou byste vy s gustem hodila do popelnice? Válčíte spolu, nebo ustoupíte?

Jak jste na tom vy a vaše dítě? Oblékáte ho podle svého vkusu, nebo vám už do toho mluví? Snažíte se barevně sladit oblečení svého dítěte se svým? Nebo vám to připadá jako zbytečná snobárna?