Dobré ráno,
předem bych chtěla popřát všem hezký den. Tady na Prostějovsku je strašná mlha a pohled z okna je tak depresivní, že se raději nedívám. A odpoledne musím na sociálku, což mi na náladě taky zrovna nepřidá.

Jsem člověk, který se za každou cenu snaží být příjemný a tolerantní. Poslední, co bych chtěla, je znepříjemňovat někomu život, natož úředníkům. Snažím se mít vždy ty údaje v těch jejich papírech vyplněné správně, abych tam dlouho neotravovala a někomu nepřekážela. Prostě na úřadech „držím hubu a krok".

Minule mi nezbylo nic jiného než vzít na sociálku tříletou dceru, neboť jsem neměla hlídání. Podotýkám, že má dcera nepatří k dětem, co se chovají jak utržené ze řetězu, a ví, že v obchodech a na úřadech nemá na nic sahat a na úřadech má pokud možno mlčet.

Paní za přepážkou měla špatnou náladu už od pohledu a já hrůzou začala koktat, neboť jsem nevěděla, jak příslušný papír vyplnit. Paní nejdřív seřvala mě, že to snad není možné, že proč tam chodím, když to nemám dobře vyplněné. Pak jen tak poznamenala, že dnes k ní chodí samí neandrtálci, pak se zvedla, odešla neznámo kam, byla pryč asi 10 minut, aniž mi oznámila, kam vůbec jde.

Mlčela jsem a trpělivě čekala, protože jsem se domnívala, že odešla kvůli mě. Jaké bylo mé překvapení, když se vrátila s hrnkem kávy a za ní se táhl cigaretový odér.

Mou dceru čekání samozřejmě přestávalo bavit, ale jediné, co prováděla, bylo, že se mě ptala na tisíc věcí. Zrovna když si paní sedla, tak se mě dcera zeptala, proč je na mě ta paní zlá. Nikomu nepřeju vidět reakci úřednice. Vstala, začala na mě ječet, ať si to dítě hlídám a ať okamžitě zmlkne, že jí bolí hlava a není zvědavá na drzé haranty.

Byla jsem v takovém šoku, že jsem se otočila, popadla dceru za ruku a dobrovolně jsem byla rok bez přídavků, protože mě tam nikdo nedostal. Dnes tam jdu po roce a od známé vím, že ta paní tam už nepracuje. Tak mi držte palce, ať jsou na mě hodní. Každopádně, dnes už bych si stěžovala.   

vininka


Tak tomu říkám hrůzostrašný zážitek. Byla-li byste mojí ženou, ta paní by na onom místě přestala pracovat o dost dřív než po roce. Každopádně držím vám palce a nenechte si šlapat po hlavě, tohle přece nejde!!!

Pište mi i vy svoje horory z úřadů na adresu redakce@zena-in.cz!

Reklama