Tahat z postelí ospalé děti mi taky nedělá dobře... Jak budí své dcery čtenářka Bohuša, se dozvíte v této novince.

Pěkná historka, milá Bohušo. Máte hodné dcerky, že na vás myslí. :-) Děkuju a přeju hezký den.


Vstávání... to je problém naší rodiny. Byla jsem na mateřské, a loni v srpnu jsem nastoupila do práce. Jo a v září to nastalo... prvorozená dcera do páté třídy, druhá do první třídy. Dříve jsem to měla všechno pod kontrolou, vzbudit a vypravit dcery byl někdy dosti tvrdý oříšek pro mě, a tak jsem je každé ráno budila mobilem, když jsem jim telefonovala. Podle ospalých hlásků jsem vždy trpěla za ně, ale život je takový.

Bylo to koncem října, to jsem dětem opravdu zapomněla volat, v práci byl dokonalý zmatek a zmatená ještě víc. Kolem desáté hodiny mě šéf volal na bránu, že tam mám návštěvu... a jéje, koukám a co nevidím, naše holky - co to má znamenat? A to už mě mladší dcerka podávala sáček s houskama, že mě přinesla svačinu. „Maminko, určitě máš hlad a já Ti přinesla sváču“. A já ani nadávat nemohla, nezmohla jsem se na slovo a holky vzala sebou do práce, kde nastalo domlouvání. Když jsem holkám brblala, že to tak nejde, nejít do školy, tak mě starší dcera uzemnila: „Mami můžeš si za to sama, měla jsi nás vzbudit“... a tak jsem poprvé falšovala školní omluvenku se zněním: Z rodinných důvodů!

Bohuša

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Co (nebo kdo) vás ráno budí?

  • Jak se vám vstává?
  • Máte klasický budík, nebo něco jiného?
  • Nebo vás budí partner? Třeba polibkem?
  • Jak vstávají vaše děti, budíte je vy, nebo samy?
  • Máte nějakou zajímavou historku se vstáváním?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás získá dárek - sušenky Bebe Dobré ráno od firmy Opavia. Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz. Předem děkuju!

bebe

Reklama