Od pondělního odpoledne máme novou patnáctičlennou vládu. Po třech měsících bezvládí - tedy vlastně nikoliv bezvládí, v křeslech se pohodlně rozvalovali ministři vlády minulé - je to skoro zázrak. Tedy byl by, kdyby vláda získala důvěru. To se však dozvíme až v říjnu - pravděpodobně prý 4.10.

Premiérem nové vlády, složené ze členů ODS (9) a nestraníků (6), je Miroslav Topolánek. Dnes představoval na ministerstvech jejich nové šéfy - otázkou ovšem zůstává, zda-li má pro zaměstnance smysl pokoušet se si na ně zvykat. Dlouho na svých postech zřejmě nepobudou. Leda že by došlo k nějaké té velmi nepravděpodobné shodě náhod.

Politická kultura v České republice upadá - na tom se shodují mnozí politologové i novináři. Ve vyspělých demokraciích je totiž respektování výsledku voleb samozřejmostí. Ne tak v této zemi. Inu, koho si lid zvolil, chtělo by se říci... Na což bychom neměly zapomínat, pokud se Topolánkovu kabinetu povede uskutečnit jeden z možných cílů - dovést zemi k předčasným volbám.

Co si o politické situaci v zemi myslíte Vy, ženy-in? Sledujete ji? Nebo Vás nezajímá? Půjdete k předčasným volbám, pokud budou? Změnil povolební vývoj nějak Vaše politické přesvědčení?

Reklama