Mám tu pro vás další příspěvek, který nám poslala čtenářka Maryene. Její chlap je určitě moc fajn, teď dělá hlavně na zahradě.

To vypadá úplně idylicky, milá Maryene. A ten bazén vám závidím. :-) Moc děkuju za příspěvek a přeju pěkný den.


Hezký den všem ženám na ženě in.

Tak jak se dnes zamýšlím nad dnešním tématem, stále mi vrtá hlavou, kam se poděl můj ten chlap, kterého jsem vlastně měla na začátku našeho vztahu?

Bydleli jsme v bytě, který manžel celý zrekonstruoval a předělal ještě před naším seznámením. Moc hezky. Sám vymyslel i obložil koupelnu, dělal sám rozvody vody, obklady v kuchyni, dlažby i podlahy v celém bytě a výsledek byl opravdu vkusný. Moc si to považoval a také mi nedal na nic sáhnout. Podlahu bych příliš namáčela, sporák bych poškrabala, troubu bych špatně vymyla nebo případně zničila myčku. To byla jeho slova, takže mi nedovolil na nic sáhnout a po příchodu z práce se sám vrhal na úklid i mytí nádobí. Občas i uvařil. Asi to byl pozůstatek z jeho prvního vztahu, kdy mu nic jiného nezbývalo a taky následujících let, kdy zůstal sám se dvěma dětmi. Někdy jsem měla pocit, že mě mezi ně jaksi zařadil. (alespoň co se týká úklidu).

Po roce jsme se přestěhovali do domu, který byl ještě před kolaudací. Bylo potřeba spoustu věcí dokončit. Zahradu, plot, fasádu a mnoho a mnoho dalšího.

Najednou ho myčka i podlaha přestala zajímat. Koupil si vertikutátor, sekačku na trávu, nářadí, lopaty, rýče, pilu a tolik dalších věcí, že už nám na ně ani garáž nestačí a chystá se nyní na stavbu zahradního domku. Po návratu z práce se těší, až poseká trávu, také sběr slimáků, kterým se u nás dobře daří, je také jeho záležitost. Ujal se i starosti o bazén, a o ten se stará příkladně, kdekdo nám závidí křišťálově čistou vodu po celou sezonu, loni od dubna skoro až do října.

Dalo by se říct, že to teď máme rozdělené a docela se doplňujeme, já doma, on venku. Okrasná zahrada je moje záležitost, trávník jeho. Jak přijde domů, nemůže se dočkat až půjde dělat něco ven, takže jen shodí ze sebe oblečení a dokáže ho nechat třebas i na křesle v obýváku, ale udělá tolik jiné práce, že mu to ráda odnesu do šatny.

Nejsme zvyklí dělat žádné velké úklidy, zvlášť ne před Vánocemi a jinými svátky, protože uklízím průběžně, a to ve zcela jiných termínech. Například před pár týdny jsme malovali, tak se uklidilo důkladně. A s tím mi pomohl právě manžel, dokonce pověsil i záclony, protože mi zrovna z kolena tahali vodu.

Jediné, co si nikdy neuklidí, jsou hromady papírů. Válely se mu všude a když jsem mu je dala na hromádku, zlobil se, že se v nich nevyzná. Vyřešili jsme to tím, že po odstěhování dětí si z jednoho pokoje udělal pracovnu, ve které mu nechám hromádek, kolik jen chce. Stačí zavřít dveře a je „uklizeno“.

Maryene

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Je váš partner bordelář?

  • Jaký je váš muž nebo přítel?
  • Uklízí si po sobě věci, nebo je spíš bordelář a nechá všechno ležet tam, kde mu to upadne?
  • Stěžuje si, když doma není uklizeno?
  • Nebo naopak mu vadí, když uklízíte moc?
  • Máte nějaké zajímavé historky na naše téma?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky do dnešních 14.30 hodin. Odměnou pro jednu z vás bude tentokrát něco na úklid: dva čističe oken od firmy Clin. Adresa je známá: redakce@zena-in.cz, heslo BORDELÁŘ. Předem děkuju!

uklid

Reklama