Do redakce dorazil e-mail od jedné z vás, našich čtenářek. Ve svém příspěvku nám napsala, že nedávno uvažovala nad tím, že její nebližší přítelkyně používá s manželem stejný e-mail. Asi by na tom nebylo zase tak nic divného, ale v tomto případě jde o mladé manžele kolem pětatřiceti let, a to se jen tak nevidí. Proto se prý rozhodla nám napsat, zda i vy milé Ženy-in, máte kolem sebe někoho, kdo zná taky takový pár.

„Moje nejbližší kamarádka se před šestnácti lety vdala a odstěhovala se za manželem do Německa. Její partner je také Čech, který před listopadovým převratem v roce 1989 na západ emigroval s rodiči. Mají šťasné manželství a z něj dvě krásné děti. Na tom by nebylo ani nic tak ojedinělého, ale co stojí za postřeh, je, že používají už několik let stejný e-mail,“ píše nám čtenářka.

email

I já mám ve svém okolí někoho takového ve stejném věku, a proto jsem se rozhodla zeptat na důvod, proč vlastně používají jeden email, když mohou mít dva? „Nikdy jsem o tom nepřemýšlela, maily máme společné, bankovní konto také,“ prozradila mi kamarádka, když jsme vyrazily na kafe.

Sice nemá co skrývat, ale soukromou konverzaci s kamarádkami stejně v poslední době řeší díky sociálním sítím přes mobil. „Je to osobnější. Mobil máme každý svůj, takže když ti chci něco napsat, tak přes chat nebo WhatsApp. Maily používám obecně pracovně, a soukromě jen s těmi, kteří nemají Facebook,“ dodala.
„A když chceme chlapy pomluvit, tak spolu po telefonu, či skype,“ směje se při loučení.

A co chci říct na závěr? Pokud mám mluvit za sebe, tak bych asi společný e-mail nechtěla. Svého partnera mám ráda, ale proč s ním sdílet opravdu všechno? :)

A vás se ptám milé Ženy-in, jak to máte se soukromou korespondencí vy? Máte svůj e-mail, nebo používáte s partnerem jeden a nevadí vám to?

 

 

 

Reklama