kocour

Náš kocour odešel do kočičího nebe. Bylo mu požehnaných sedmnáct let a měl hezký život. Chybí nám a rádi bychom si pořídili jinou kočku, ale obáváme se, že by jí náš způsob života nevyhovoval.  Pomůžete nám vyřešit tohle dilema?

Milé čtenářky, vím, že je mezi vámi hodně zkušených „kočkomilek“, a tak jsem se osmělila požádat vás o radu, nebo alespoň o názor. Většina z vás možná četla můj článek o našem stařičkém kocourovi. Poslední dobou to s ním šlo dost z kopce a jeho odchod do kočičího nebe se dal čekat každou chvilku.

Poplakali jsme si a otázku, zda si pořídit novou kočku, jsme odložili na neurčito. Představa, že ji v přepravce vláčíme z Prahy na chalupu a zase zpátky, se nám ani trochu nezamlouvá. A kočce už vůbec ne.

Proto byl náš kocour této anabáze ušetřen a pomalu jsme ho zvykali na život „chalupáře“. Zdálo se, že ke spokojenému životu mu nic nechybělo. Měl otevřené okénko, k dispozici gauč, dost krmení a vodu. Máme za to, že při své inteligenci brzy pochopil, že za pár dní zase přijedeme, přivezeme čerstvé papáníčko a budeme ho rozmazlovat.

nikita

Proto nezdivočel, nikde se netoulal a v pátek nás vždycky vesele vítal u auta.

Uměla by tohle jiná kočka? To se dá těžko odhadnout. Jasné je jen to, že žádná už nebude taková, jako kocour Nikita. Každá kočka je silná individualita a většinou se zachová jinak, než byste čekali. A to je na kočkách to krásné. Jsou prostě své. I proto bychom nějakou chtěli, ale zatím tomu necháváme volný průběh. Třeba si nás najde sama.

A jsme u toho. Přišli známí, jestli nechceme koťátko. Zjihli jsme, jedno z nich bylo černé jako Nikita.

Ale jak to udělat? Nemůžeme přece malé kotě nechávat samotné! Ani v Praze, ani tady, takže by se nevyhnulo cestování. Ale můžeme tohle tomu nebohému zvířátku udělat? Není to i pro nás zbytečná komplikace? Nebylo by lepší na chvíli kočku pustit z hlavy a počkat, až se jednou, na stará kolena, přemístíme na venkov? Nebo to risknout a přijmout nového člena rodiny?

Co si o tom myslíte, milé chovatelky koček? Napadá vás nějaké řešení? Co byste udělaly na našem místě? Poraďte.

Čtěte také:

Reklama